V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Polska ludowa” 1944-1989. Geneza – Stabilizacja – Kryzys – Upadek - odbędzie się w Lublinie

opublikowano: 2019-12-13 06:08
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
9 maja 2020 roku w Lublinie odbędzie się V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Polska ludowa” 1944-1989. Geneza – Stabilizacja – Kryzys – Upadek, którą organizuje Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL.
REKLAMA

Celem tego wydarzenia jest naukowa refleksja nad okresem w dziejach Polski, który potocznie nazywany jest „Polską Ludową”. Podczas Konferencji będziemy poruszać zagadnienia dotyczące między innymi polityki gospodarczej, polityki zagranicznej, sił zbrojnych, cenzury oraz działań propagandowych. Uważamy, że po 30 latach od tamtych wydarzeń należy pochylić się nie tylko nad polityczną historią „Polski Ludowej”, ale naukową dyskusję o tamtym okresie należy ująć w znacznie szersze ramy.

Pozwoli to na głębsze zrozumienie funkcjonowania ówczesnego państwa, ale także przybliży życie zwykłych obywateli w tamtym ustroju. - Do udziału w Konferencji zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów, którzy chcieliby zaprezentować prace dotyczące historii „Polski Ludowej” - podkreślają organizatorzy.

Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Rejestracja uczestnictwa odbywa się w trzech turach: I tura – do 16 stycznia 2020 r., II tura – do 5 marca 2020 r., a III tura – do 9 kwietnia 2020 r.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej konferencji http://www.konferencja-polskaludowa.pl/.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone