Wesprzyj wyjazd polskich szermierzy historycznych na Mistrzostwa Świata!

opublikowano: 2018-09-16, 19:06
wszelkie prawa zastrzeżone
1-4 listopada 2018 r. odbędzie się największy, międzynarodowy turniej szermierki historycznej - Swordfish. Na zawody planują pojechać także polscy zawodnicy, poszukujący wsparcia poprzez akcję crowdfundingową. Jednym z nich jest nasz współpracownik, Antoni Olbrychski. Zapraszamy do wsparcia wyjazdu!
reklama

Wesprzyj kampanię pod tym adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/mistrzostwa-swiata-w-szermierce-historycznej !

Szermierka historyczna (na świecie znana jako HEMA - Historical European Martial Arts) to widowiskowa, dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, łącząca dawne techniki walki białą bronią ze współczesnym sportem. Pojedynki symulują szermiercze starcia na ostry oręż, bez uzbrojenia ochronnego. Dlatego po każdym skutecznym trafieniu następuje rozejście i przyznanie punktu jednemu zawodnikowi. Dzięki temu walka jest bardzo szybka, ale też wymagająca od szermierzy najwyższego skupienia.

Na Swordfish, uznawany za nieoficjalne mistrzostwa świata w wymienionym sporcie, wybierają się czołowi polscy zawodnicy, odnoszący sukcesy w kraju i za granicą. Koszty udziału w turnieju są jednak bardzo duże. Listę wydatków otwiera wysokie wpisowe, a wieńczą: dojazd do Szwecji, zakwaterowanie oraz wyżywienie przez kilka dni. Dlatego szermierze zorganizowali akcję crowfundingową, mającą na celu pokrycie chociaż części opłat. Szczegóły dotyczące projektu można śledzić na portalu polakpotrafi.pl: https://polakpotrafi.pl/projekt/mistrzostwa-swiata-w-szermierce-historycznej.

fot. P. Ponichtera

Akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Więcej przeczytasz w artykule:

reklama
Komentarze
o autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone