Autor: Michał Przeperski
Tagi: Historia sportu, Internet, Ciekawostki i rocznice
Opublikowany: 2012-07-21 14:30
Licencja: wolna licencja

Wspólnie kibicujmy Polakom na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie!

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej akcji na portalu facebook.com. Aż do końca igrzysk w Londynie będziemy kibicować naszym, wspominając jednocześnie historyczne sukcesy!

Gorąco zapraszamy do naszej akcji Londyn 2012 - kibicujemy naszym, pamiętamy o historii. Wspólnie wspominamy dawne sukcesy, komentujemy i snujemy rozważania o tym, co może nas spotkać w stolicy Wielkiej Brytanii.

Dołącz do nas i zaproś znajomych!

Na rozgrzewkę przed emocjami sportowymi, zapraszamy do lektury artykułów o sporcie przygotowanych przez naszą redakcję:

  • “Wacław Kuchar – sportowiec uniwersalny” - Sportowy człowiek renesansu: piłkarz, lekkoatleta, hokeista, narciarz, tenisista, łucznik, trener i selekcjoner piłki nożnej. Słowem – jeden z najwybitniejszych polskich sportowców ubieglego wieku.
  • “Gheorghe Hagi, czyli rumuńska piłka w pigułce” - Rumuńska piłka nożna – poza tym, że jest zdecydowanie lepsza od polskiej (co nie jest trudne) – obfituje także w nietypowe postaci, bardziej i mniej znane. Jednak to właśnie Gheorghe Hagi stał się symbolem rumuńskiego futbolu ostatniego trzydziestolecia.
  • “Bieg ku zwycięstwu wszystkich. Maraton Solidarności” - Warunki polityczne mają swój bezpośredni wpływ na organizację życia sportowego w danym kraju. Przykładem mogą być prężnie działające w PRL kluby gwardyjskie i wojskowe czy aura unosząca się nad igrzyskami olimpijskimi w Berlinie w 1936 r. Swoje sportowe odbicie miał także zryw polskiego społeczeństwa z sierpnia 1980 r.
  • “Z historii polskiego narciarstwa, kolei linowych i nie tylko” - Nowa forma spędzania wolnego czasu szybko zyskiwała zwolenników i z roku na rok na polskich stokach pojawiało się coraz więcej narciarzy. Wraz z rozwojem narciarstwa do naszego kraju docierały liczne nowinki technologiczne i powstawała niezbędna infrastruktura – koleje linowe i wyciągi narciarskie.
Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Michał Przeperski
(ur. 1986), doktor historii, pracownik Instytutu Historii Nauki PAN. Od stycznia 2012 do czerwca 2014 redaktor naczelny Histmaga. Specjalizuje się w dziejach Europy Środkowej w XX wieku, historii dziennikarstwa i badaniach nad transformacją ustrojową. Autor m.in. książek „Gorące lata trzydzieste. Wydarzenia, które wstrząsnęły Rzeczpospolitą” (2014) i „Nieznośny ciężar braterstwa. Konflikty polsko-czeskie w XX wieku” (2016). Laureat nagrody „Nowych Książek” dla najlepszej książki roku (2017), drugiej nagrody w VII edycji Konkursu im. Inki Brodzkiej-Wald na najlepsze prace doktorskie z dziedziny humanistyki (2019). Silas Palmer Research Fellow w Stanford University (2015), laureat Stypendium im. Krystyny Kersten (2015), stypendysta Funduszu Wyszehradzkiego w Open Society Archives w Budapeszcie (2019). Kontakt: m.przeperski@gmail.com

Wszystkie teksty autora

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy