Autor: Reklama
Tagi: Multimedia, Reklamy, Pełne średniowiecze, Późne średniowiecze
Opublikowany: 2021-07-26 05:55
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Wszystko, co musicie wiedzieć o filmie „Zielony Rycerz. Green Knight”! [Video]

Zapraszamy do obejrzenia filmiku edukacyjnyego, który wprowadzi Was w świat epickich legend o Rycerzach Okrągłego Stołu. Do czasów, gdy honor był wszystkim, życie bez honoru niczym, a odwaga czyniła królów. Wyruszcie na wielką wyprawę po honor i chwałę. Największa przygoda tego lata, „Zielony Rycerz. Green Knight" w kinach już od 30 lipca!

Legendy nie umierają! Zobacz film wprowadzający w epicki świat legendy Zielonego Rycerza!

Więcej informacji o filmie: LINK

Legendy arturiańskie to nieprzebrane źródło inspiracji dla filmowców. Rycerski etos i starcie wartości przybierają na ekranie atrakcyjne formy, a kostiumowe, przygodowe kino gwarantuje widowiskowość. Tym razem David Lowery („Ghost Story”) zmierzył się z wątkiem znanym ze średniowiecznego poematu, który w Polsce ukazał się pod tytułem „Pan Gawen i Zielony Rycerz”. W roli głównej, sir Gawaina, obsadził Deva Patela („Slumdog. Milioner z ulicy”), aktora słynącego z łotrzykowskiego wdzięku, którym nasyca grane przez siebie postaci. Patelowi scenariusz od razu przypadł do gustu:

– Przemawiała do mnie idea walki z własnym ego i odkrywanie, co to znaczy być szlachetną, prawdomówną istotą ludzką. W dodatku scenariusz Davida, podobnie jak poemat, ma magiczny rytm – mówił.

„Zielony Rycerz. Green Knight”, ekscytująca opowieść o czasach, kiedy honor był wszystkim, a życie bez honoru niczym, oparta jest na rozsławionej przez J.R.R. Tolkiena legendzie o Rycerzach Okrągłego Stołu.

Forum Film, prawa zastrzeżone
Forum Film, prawa zastrzeżone

Niespodziewane przybycie tytułowego Zielonego Rycerza na zamek Camelot zakłóca świętowanie Bożego Narodzenia na królewskim dworze. Gigantycznej postury, szmaragdowoskóry nieznajomy rzuca wyzwanie królowi Arturowi i jego rycerzom. Odpowiada na nie Sir Gawain (Patel), młody i porywczy siostrzeniec Artura. Pojedynek z tajemniczym olbrzymem, któremu niestraszne jest nawet pozbawienie go głowy, okaże się dla śmiałka ostatecznym sprawdzianem charakteru, odwagi i prawości.

Forum Film, prawa zastrzeżone
Forum Film, prawa zastrzeżone

O twórcy filmu

David Lowery (reżyseria i scenariusz): amerykański reżyser, scenarzysta i producent. Urodził się w Alamedzie, Milwaukee, 26 grudnia 1980 roku. Od siódmego roku życia mieszkał w Teksasie. Sukces odniósł filmami „Mój przyjaciel smok” (2016) oraz „A Ghost Story” („Ghost Story”, 2017). Jego żoną jest reżyserka i aktorka Augustine Frizzell („The Last Letter from Your Lover”, serial „Euforia”).

„Zielony Rycerz. Green Knight” w kinach już od 30 lipca!

Więcej informacji o filmie: LINK

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy