Wystartował FotoRejestr

opublikowano: 2011-10-25 12:16
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Platforma FotoRejestr to pierwsza baza kolekcji fotograficznych w Warszawie! Portal www.fotorejestr.net stworzony przez Fundację Archeologia Fotografii ma na celu popularyzację idei archiwizacji zbiorów fotograficznych oraz promocję ciekawych warszawskich kolekcji fotograficznych - prywatnych i instytucjonalnych.
REKLAMA

Portal zawiera Spis powszechny - szczegółową listę 60 zbiorów fotograficznych znajdujących się w warszawskich instytucjach państwowych oraz w zbiorach prywatnych. Spis dotyczy fotografii o charakterze artystycznym, historycznym i naukowym. Umożliwia wyszukiwanie danych za pomocą wybranego autora, tematu, bądź instytucji/kolekcjonera. Każda instytucja lub prywatna kolekcja posiada na portalu FotoRejestr wizytówkę wraz ze spisem nazwisk autorów fotografii, zakresem tematów, informacją o charakterze i dostępności zbiorów, oraz mini-galerią.

Platforma FotoRejestr to także dobre praktyki ochrony fotografii, galerie najciekawszych kolekcji prywatnych oraz wystawy wirtualne prezentujące fotografie ze zbiorów polskich i norweskich.

Na portalu można się zapoznać także z zapisem video konferencji „Archiwum jako projekt. „poetyka” i „polityka” (foto)archiwum”, poświęconej problemom, teorii/krytyce archiwum i archiwizacji fotografii (wśród prelegentów m.in. Sven Spieker, John Tagg).

Portal www.fotorejestr.net jest miejscem spotkania i wymiany informacji, zarówno dla ekspertów, jak i wszystkich osób zainteresowanych dziedzictwem polskiej fotografii.

Projekt FotoRejestr jest realizowany przez Fundację Archeologia Fotografii we współpracy z norweskim Teknisk Museum, Narodowym Archiwum Cyfrowym oraz Domem Spotkań z Historią.

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone