Autor: Kamil Janicki
Tagi: Newsy, Doktoranci, Studenci
Opublikowany: 2009-04-16 20:32
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

XVIII OZHS jednak się odbędzie!

Po dzisiejszym spotkaniu i głosowaniu sprawa wydawała się przegrana i aulę opuszczaliśmy w niespecjalnych humorach. Mimo wysiłków ze strony przedstawicieli kół z Olsztyna, Łodzi i Krakowa, a także naszego portalu, nie udało się znaleźć kandydata. Żaden ośrodek nie wyraził chęci organizacji Zjazdu, zresztą – na spotkaniu pojawili się przedstawiciele zaledwie 7 kół naukowych. Niemal dwudziestu było nieobecnych. Dopiero po zakończonej dosłownie kilka minut temu prywatnej rozmowie mogę stwierdzić z całkowitą pewnością – XVIII Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów jednak się odbędzie!
REKLAMA

Jak wspominałem kilka godzin temu, już przed paroma miesiącami przedstawiciele szczecińskiego Koła Naukowego Młodych Historyków US sondowali możliwość organizacji XVIII OZHS-u. Końcowo swojej kandydatury nie zgłosili, ze względu przede wszystkim na trudności wynikające z organizacji tak dużej imprezy (np. przygotowania kilkuset noclegów). W sytuacji gdy przyszłość organizowanych od niemal dwóch dekad zjazdów stanęła pod znakiem zapytania, szczecinianie zdecydowali się na odważny krok. Barbara Świtalska, prezes KNMH US, poinformowała mnie w rozmowie telefonicznej, że jej ośrodek jest zdecydowany zorganizować kolejny OZHS. Decyzję tę z radością powitali prezesi kół z Łodzi, Olsztyna i Krakowa, z którymi rozmawiałem dosłownie przed chwilą, także przez telefon. Zarazem pewnym zmianom ulegną ważne elementy formuły OZHS-u. O temacie napiszemy więcej jeszcze dzisiaj.

Zobacz też

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy