XVIII OZHS jednak się odbędzie!

opublikowano: 2009-04-16 20:32
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Po dzisiejszym spotkaniu i głosowaniu sprawa wydawała się przegrana i aulę opuszczaliśmy w niespecjalnych humorach. Mimo wysiłków ze strony przedstawicieli kół z Olsztyna, Łodzi i Krakowa, a także naszego portalu, nie udało się znaleźć kandydata. Żaden ośrodek nie wyraził chęci organizacji Zjazdu, zresztą – na spotkaniu pojawili się przedstawiciele zaledwie 7 kół naukowych. Niemal dwudziestu było nieobecnych. Dopiero po zakończonej dosłownie kilka minut temu prywatnej rozmowie mogę stwierdzić z całkowitą pewnością – XVIII Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów jednak się odbędzie!
REKLAMA

Jak wspominałem kilka godzin temu, już przed paroma miesiącami przedstawiciele szczecińskiego Koła Naukowego Młodych Historyków US sondowali możliwość organizacji XVIII OZHS-u. Końcowo swojej kandydatury nie zgłosili, ze względu przede wszystkim na trudności wynikające z organizacji tak dużej imprezy (np. przygotowania kilkuset noclegów). W sytuacji gdy przyszłość organizowanych od niemal dwóch dekad zjazdów stanęła pod znakiem zapytania, szczecinianie zdecydowali się na odważny krok. Barbara Świtalska, prezes KNMH US, poinformowała mnie w rozmowie telefonicznej, że jej ośrodek jest zdecydowany zorganizować kolejny OZHS. Decyzję tę z radością powitali prezesi kół z Łodzi, Olsztyna i Krakowa, z którymi rozmawiałem dosłownie przed chwilą, także przez telefon. Zarazem pewnym zmianom ulegną ważne elementy formuły OZHS-u. O temacie napiszemy więcej jeszcze dzisiaj.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone