Zamki Dolnego Śląska i ich historia [galeria]

opublikowano: 2018-12-16 16:54
wolna licencja
poleć artykuł:
Francuzi mają swoją Dolinę Loary i jej zamki, ale my wcale nie jesteśmy gorsi! Nigdzie indziej jak na Dolnym Śląsku zetkniemy się z wielkim nagromadzeniem zamków - romańskich, gotyckich i barokowych. Leżą od siebie dosłownie rzut kamieniem, a podróż ich szlakiem to świetny pomysł na wycieczkę rowerową czy kilkudniowy urlop. Oto zamki Dolnego Śląska, które warto odwiedzić!
REKLAMA

Bibliografia: Wystawa Stała "Budownictwo Obronne Księstwa Świdnicko-Jaworskiego" na zamku Bolków L. Kajzer, S. Kołodziejski, J. Salm: Leksykon zamków w Polsce. Warszawa: Arkady 2012 R. Łuczyński: Zamki, dwory i pałace w Sudetach. Legnica: Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” 2008 A. von Freyer, Zamek Świny i jego mieszkańcy, Lund 1993 B. Guerquin: Zamki śląskie. Warszawa: Wydawnictwo Budownictwo i Architektura 1957 https://www.ksiaz.walbrzych.pl/

Kup e-booka „Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć”:

praca zbiorowa pod red. Tomasza Leszkowicza
„Z Historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć” cz. I
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-16-7

Dostępna jest także druga część e-booka!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Dariusz Wierzański
Absolwent Katedry Historii Nowożytnej Powszechnej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego. Propagator architektury gotyckiej. Zainteresowania historyczne: historia życia codziennego i gospodarcza, legiony rzymskie, marynistyka, herezje. Prywatnie fan eksploracji miejskiej. Marzy o wielkim domu by pomieścić stosy książek.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone