Zdjęcia, które zostały nagrodzone Pulitzerem w latach 1942-1967 [Galeria]

opublikowano: 2021-09-16 04:35
wolna licencja
poleć artykuł:
Nagroda Pulitzera to jedno z najważniejszych wyróżnień, które przyznawane jest co roku w USA za wybitne dokonania w dziedzinie dziennikarstwa, literatury pięknej i muzyki. Jej fundatorem był Joseph Pulitzer (1847-1911), amerykański dziennikarz i wydawca. Co ciekawe, magnat prasowy przyczynił się też do powstania symbolu Stanów Zjednoczonych, czyli Statui Wolności! Pierwsze wręczenie nagród miało miejsce w 1917 roku, jednakże fotograficzne Pulitzery pojawiły się dopiero w 1942 roku. Od tego czasu aż do 1968 roku laurem tym nagradzano utalentowanych fotografów. Od wspomnianego roku zmieniono zasady i wprowadzono nowe nagrody - Pulitzer Prize for Feature Photography oraz Pulitzer Prize for Spot News Photography. Nazwę tej drugiej w 2000 roku zmieniono na Pulitzer Prize for Breaking News Photography. Zobaczcie pierwszych laureatów!
REKLAMA

Polecamy e-book Mariusza Gadomskiego „Gdzie diabeł nie może. Morderczynie i filutki”

Mariusz Gadomski
„Gdzie diabeł nie może. Morderczynie i filutki”
cena:
14,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
155
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-46-4
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka książki "Henryk Konwiński. Historia tańcem pisana" (2022), monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" (2015) oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone