Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek
Tagi: Redakcyjne
Opublikowany: 2020-05-27 20:40
Licencja: wolna licencja

Zmiany w redakcji Histmaga

Redakcja Histmaga zmienia skład. Do ścisłego grona redaktorów dołączył Piotr Bejrowski, który będzie czuwał nad wydawaniem e-booków, z kolei stanowisko redaktora działu popularnonaukowego objął Mateusz Balcerkiewicz, który zastąpi Tomasza Leszkowicza, wieloletniego członka redakcji naszego portalu.

Przypomnijmy, że dr Tomasz Leszkowicz dołączył do redakcji jesienią 2006 r. Od tego czasu zajmował się w Histmagu różnymi rzeczami: składał nasz e-zin, przygotowywał recenzje stron internetowych, moderował forum, pracował z autorami, organizował praktyki i przede wszystkim pisał i redagował różne publikowane na naszych łamach teksty, a od grudnia 2014 do lipca 2017 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego portalu, a później szefa działu naukowego. Tomek nie odchodzi z redakcji i nadal będzie publikował artykuły popularnonaukowe na łamach Histmaga.

Na stanowisku szefa działu popularnonaukowego zastąpi go Mateusz Balcerkiewicz, archiwista Archiwum Akt Nowych w Warszawie, absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, hobbystycznie członek grupy rekonstrukcyjnej Towarzystwo Historyczne „Rok 1920” oraz gitarzysta zespołu heavymetalowego. Do redakcji Histmaga dołączył w 2015 roku, a od jesieni 2019 roku pełni funkcję zastępcy redaktora działu popularnonaukowego.

Do ścisłego grona redaktorów dołączył też dobrze znany Czytelnikom Piotr Bejrowski, absolwent historii i politologii na Uniwersytecie Gdańskim, który od lat publikuje swoje recenzje oraz artykuły popularnonaukowe na łamach Histmaga. Od czerwca będzie oficjalnie odpowiadał za opracowanie i przygotowywanie e-booków do wydania.

To jednak nie koniec zmian, bowiem od 1 czerwca do grona stałych współpracowników dołączy również nasz dawny, doświadczony redaktor Antoni Olbrychski, który będzie wspierał redagowanie tekstów historycznych i e-booków.

Polecamy e-book Jakuba Jędrzejskiego – „Hetmani i dowódcy I Rzeczpospolitej”

Jakub Jędrzejski
„Hetmani i dowódcy I Rzeczpospolitej”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 160
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-31-0

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Redaktor naczelna Histmag.org. Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Magdalena Mikrut-Majeranek
redaktor naczelna
redakcja@histmag.org
telefon: 796 418 763
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy