Historyczny przegląd video z Youtube (19.10.15)

opublikowano: 2015-10-19, 17:14
wolna licencja
Zapraszamy na kolejny przegląd filmów historycznych z portalu Youtube. W przeglądzie polecamy najciekawsze vlogi oraz inne filmy mniej lub bardziej związane z historią opublikowane w ostatnim czasie.
reklama

Orient w Rzeczypospolitej

Bliski Wschód to nazwa nieprzypadkowa. Choć z pozoru daleki, dla naszych przodków nie był ziemią nieznaną. O kontaktach dawnej Rzeczypospolitej z Bliskiem wschodem na kanale Maskacjusz TV opowiada nasz redaktor, dr Sebastian Adamkiewicz. Jest to również zaproszenie na cykl wykładów „Orient w Rzeczypospolitej”, które dr Adamkiewicz wygłasza w drugie środy miesiąca o godz.18.00 w siedzibie stowarzyszenia Dom Wschodni - Domus Orientalis przy ul. Więckowskiego 13 w Łodzi.

Pierwsza Krucjata i oblężenie Nicei

Oblężenie Nicei przez krzyżowców i Bizantyńczyków podczas I wyprawy krzyżowej zakończyło się zwycięstwem chrześcijan i poddaniem miasta Cesarstwu. Z najnowszego odcinku vloga na kanale Real Crusades History można dowiedzieć się jak do tego doszło.

O Hajdukach w dawnej Rzeczypospolitej

Hajducy - znani tez jako piechota węgierska zostali uformowani na terenach Rzeczypospolitej w XVI wieku przez Stefana Batorego. Jest to formacja niebyt znana, jednak niezwykle interesująca. Dlaczego? O tym w najnowszym odcinku na kanale Tylko Historia.

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

reklama
Komentarze
o autorze
Maciej Zaremba
Były redaktor naczelny Histmag.org (2017-2019). Absolwent historii i student politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się historią nowożytną Polski, zwłaszcza życiem codziennym, publicznym i wojskowym społeczeństwa szlacheckiego Rzeczypospolitej oraz stosunkami polsko-moskiewskimi w XVI i XVII wieku. Wielbiciel gier video i literatury fantasy. Uważa, że historię należy popularyzować za pomocą wszelkich dostępnych środków popkultury, takich jak filmy, seriale, muzyka czy gry.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone