Praca zbiorowa – „Antyfonarz kolegiaty kieleckiej (ok. 1372 r.)”

opublikowano: 2023-02-15 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Antyfonarz kolegiaty kieleckiej (ok. 1372 r.)” pod redakcją Krzysztofa Brachy jest fotograficznym i pełnokolorowym odwzorowaniem bezcennej księgi liturgicznej, przechowywanej w skarbcu bazyliki katedralnej w Kielcach. Do zdobycia są ostatnie egzemplarze w obniżonej cenie!
REKLAMA

Dzieło, wydane we współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, jest nie tylko naukową edycją rękopisu, ale i unikatowym albumem, pozwalającym na ponad 700 stronach podziwiać kunszt średniowiecznych pisarzy tworzących na pergaminie ozdobną księgę śpiewów liturgicznych.

Krzysztof Bracha (red.), Krzysztof J. Pęczalski (fot)
„Antyfonarz kolegiaty kieleckiej (ok. 1372 r.)” wydanie fototypiczne z komentarzem
cena:
Wydawca:
Wydawnictwo Jedność
Rok wydania:
2020
Okładka:
twarda, szyta nićmi
Liczba stron:
744
Format:
230 x 335 mm
ISBN:
978-83-8144-387-6
EAN:
9788381443876

Ta wyjątkowa publikacja jest fotograficznym i pełnokolorowym odwzorowaniem bezcennej księgi liturgicznej, przechowywanej w skarbcu bazyliki katedralnej w Kielcach, Antyfonarza kieleckiego z ok. 1372 r. To właśnie w tym dziele znajduje się pierwszy rękopiśmienny przekaz Oficjum o św. Stanisławie, do którego należy słynny hymn Gaude, mater Polonia, przypisywany krakowskiemu dominikaninowi Wincentemu. Antyfonarz wydany został we współpracy z historykami i muzykologami z całej Polski, tak więc oprócz reprodukcji cennego rękopisu zawiera siedem naukowych komentarzy przybliżających biografię Wincentego, dzieje hymnu Gaude, mater Polonia, zagadnienia notacji chorałowej i inne.

To już ostatni moment, aby nabyć tę niezwykłą publikację. W sprzedaży zostały ostatnie egzemplarze. Macie zatem doskonałą możliwość kupić je w promocyjnej cenie. Nie przegapcie takiej okazji!

Książkę „Antyfonarz kolegiaty kieleckiej (ok. 1372 r.)” wydanie fototypiczne z komentarzem zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Jedność ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone