10 000 sławnych ludzi na osi czasu

opublikowano: 2016-02-17 12:52
wolna licencja
poleć artykuł:
Kilka dni temu w internecie pojawił się ciekawy projekt. _Map of Contemporaries_ to oś czasu, na której zestawiono ze sobą prawie 10 000 sławnych osób, dając możliwość do lepszego poznania ich życiorysów.
REKLAMA

Map of Contemporaries to zestawienie prawie 10 000 sławnych ludzi, żyjących w różnych czasach. Przypięte do osi czasu nazwiska ilustrują długość życia, a kolor – dziedzinę, w której dana osoba odniosła największy sukces. Kategorii jest 13 – od sztuki, muzyki, nauki i sportu, przez politykę, biznes, religię i wojskowość, na wynalazczości, odkryciach i przestępczości kończąc. Postaci można też uszeregować według miejsca urodzenia.

Fragment Map of Contemporaries

Wśród największych sław żyjących współcześnie umieszczono m.in. Władymira Putina, Leonardo di Caprio czy J.K. Rowling. Z kolei przyglądając się osi od drugiej strony znajdziemy Sargona Akadyjskiego, Hammurabiego i Thotmesa III.

W zestawieniu nie zabrakło też Polaków. W tym szacownym gronie reprezentują nas m.in. Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Wisława Szymborska czy kompozytor Karol Szymanowski. Każde nazwisko powiązane zostało z Wikipedią. Możliwe jest zatem szybkie przejście do bardziej szczegółowych informacji o danej postaci.

Map of Contemporaries dostępna jest pod tym adresem

Kup e-booka: „Polacy na krańcach świata: XIX wiek”

Mateusz Będkowski
„Polacy na krańcach świata: XIX wiek” (cz. I)
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
143
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-01-3

Książka dostępna jako e-book w 3 częściach: Część 1, Część 2, Część 3

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Antoni Olbrychski
Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się historią średniowieczną i nowożytną, w szczególności wojskowością i życiem codziennym. Instruktor szermierki, członek Akademii Szermierzy. Członek Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Czersku i edukator na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone