10 materiałów z Histmag.org, które szkoda byłoby przeoczyć (11 I 18)

opublikowano: 2018-01-11 15:07
wolna licencja
poleć artykuł:
Najlepsze książki historyczne II półrocza 2017, niezwykła promocja e-booków historycznych Quick Rage, serial „Korona królów” i akcja uczczenia stulecia polskiej niepodległości „Nieskończenie Niepodległa” – to tylko niektóre tematy, które poruszaliśmy w minionym tygodniu na łamach Histmag.org. Polecamy zestawienie najciekawszych tekstów!
REKLAMA


Historia Zebrana: oto najlepsze książki historyczne drugiego półrocza 2017 roku!

Mamy już werdykt internautów oraz jurorów! Za najlepsze publikacje historyczne II półrocza 2017 roku jurorzy uznali książki: „Zamojszczyzna 1918-1959” (Karta), „Chwała Aten” (Rebis), „Zamach stanu. Podręcznik” (PWN). Z kolei internauci w powszechnym głosowaniu wybrali pozycje: „Polacy są najlepsi” (Bellona), „Czas ziemiaństwa” (Karta), „Powstanie Warszawskie. Pierwsze dni” (Meandry). Zwycięskie publikacje rywalizują teraz w głosowaniu na najlepszą książkę historyczną roku!

Quick Rage: Początek roku z historią

Wystartował specjalny Quick Rage z e-bookami historycznymi Histmag.org już od złotówki! Tym razem to Wy wyznaczacie ich cenę, a także wybieracie, ile z przeznaczonych środków trafi na potrzeby Histmag.org! Jest tylko jeden haczyk - akcja już niedługo się skończy! Nie zwlekajcie, kupcie zestaw już dziś!

„Korona królów” – współczesna „Biblia pauperum”

„Korona królów” ledwo wystartowała i od razu zapisała się w historii polskiej telewizji. Dyskusje rozgrzewają salony od lewa do prawa. Jedni chwalą, drudzy płaczą, a w centrum trwa polowanie na serialowe błędy, przekłamania i głupotki. A co ja na to powiem? Dziękuję Ci TVP.

Wielkie dzieje na małym ekranie: 7 zagranicznych seriali o władcach, na których mogliby wzorować się twórcy „Korony Królów”

Zanim nastał Kazimierz Wielki, była Izabela Katolicka, Elżbieta II czy Ludwik XIV... Mowa oczywiście o historycznych władcach, którzy stali się bohaterami seriali. Filmowcy nie mają wątpliwości: po tworzyć fikcyjne postacie, jeśli historia ma pod dostatkiem władców silnych, choć niepozbawionych własnych problemów?

Pod posadzką bydgoskiej katedry odnaleziono skarb

To jedno z najbardziej niezwykłych odkryć, jakie miało miejsce w ostatnich latach w Polsce. Pod posadzką katedry pw. św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy odnaleziono skarb, który został prawdopodobnie ukryty przed Szwedami w czasie potopu.

Królewna Modzelewska i Chór Dana, czyli jak zdubbingowano „Królewnę Śnieżkę”

Pełnometrażowy film animowany Walta Disneya Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków do dziś uważany jest przez krytyków filmowych za arcydzieło. Nie mniejszym osiągnięciem był polski dubbing do animacji, który już w 1938 roku wykonano w warszawskim studio nagraniowym.

Dlaczego dołączyliśmy do akcji Nieskończenie Niepodległa?

Dziś startuje akcja „Nieskończenie Niepodległa”, inicjatywa bardzo bliska priorytetom, które w redakcji Histmaga przyjmujemy w codziennej pracy. Kiedy dostaliśmy zaproszenie do dołączenia i współtworzenia tej inicjatywy – nie wahaliśmy się, żeby do niej przystąpić!

Nieskończenie Niepodległa: 13. Punkt

8 stycznia 1918. Rozbrzmiewa w Waszyngtonie głos światowego przywódcy: Polsce przywrócić niepodległość. Nikt nie protestuje.

Nieskończenie Niepodległa: Burzyciel starego ładu

Orędzie Wilsona nie zagwarantowało Polsce niepodległości. Nie zmieniło też myślenia przywódców zachodnich o potrzebie odzyskania przez nasz kraj niezależności. Wprowadziło jednak problematykę polską na tyle silnie do debaty nad przyszłą konstrukcją świata, że nie dało się już jej pominąć.



Polecamy produkty w sklepie Histmag.org: Koszulki, książki, zakładki do książek, długopisy i torby zakupowe. oraz nasze e-booki!

Jeśli nasz serwis przypadł Ci do gustu, możesz także wesprzeć nas finansowo! Dzięki temu pomożesz nam rozwinąć portal Histmag.org!


Ponadto w serwisie opublikowaliśmy:



Polscy uchodźcy na Węgrzech w latach 1939–1940

Przegrana we Wrześniu 1939 roku zmusiła wielu żołnierzy i cywilów do opuszczenia Ojczyzny. Poszukiwali oni bezpiecznej drogi ucieczki przed okupacją niemiecką i sowiecką. Przyjaźnie nastawione Węgry umożliwiły ewakuację na zachód oraz dalsze prowadzenie walki przeciwko najeźdźcy...

Dynastia Piastów – królowie i książęta Polski

Dynastia Piastów była pierwszą i najdłużej panującą dynastią królewską w Polsce. Piastowcy królowie i książęta Polski zapisali się na kartach historii wieloma ważnymi czynami.

W obliczu zagłady: Kościół katolicki w Hiszpanii w okresie II Republiki i wojny domowej (1931–1939)

W latach 30. XX wieku Kościół katolicki w Hiszpanii znalazł się w dramatycznej sytuacji. Po trudnym dla niego okresie II Republiki nastąpiła wojna domowa, która przyniosła ze sobą wyjątkowo krwawe prześladowania katolickiego duchowieństwa, a także wiernych świeckich...

Aleksander Puszkin: artysta vs władza

Żadnemu Polakowi nie jest obce nazwisko Adama Mickiewicza – każdy zetknął się z jego dziełami i wie dlaczego zaliczany jest do grona Trzech Wielkich Wieszczów. Okazuje się, że nasz mistrz miał swój rosyjski odpowiednik, który również nie zgadzał się ze współczesną mu sytuacją polityczną. Nazywał się on Aleksander Puszkin.

Już dziś matura próbna z historii 2018 z Nową Erą!

Dziś o godz. 14:00 rozpoczęła matura próbna z historii 2018. Matura próbna Nowa Era 2018 to kolejna szansa na sprawdzenie swojej wiedzy przed właściwym egzaminem maturalnym z historii. To kolejna po egzaminie z matematyki próbna matura zdawana przez uczniów tego dnia. W roku szkolnym 2017/2018 właściwa matura z historii odbędzie się w środę 16 maja 2018 o godz. 14:00.

Rozstrzygnięcie konkursu: „Komunizm po polsku”!

„Komunizm po polsku. Historia komunizacji Polski widziana z Kremla” to książka ukazująca dzieje nieudanej, z perspektywy czasu, próby zdominowania Polski przez Związek Sowiecki: od stalinowskiej agresji aż po 1993 rok. Sprawdźcie czy wygraliście jeden z egzemplarzy tej książki w naszym konkursie!

Styczniowe wydanie miesięcznika „Odkrywca” (nr 1/2018)

Odkrycia terenowe i archiwalne bez wątpienia pogłębiają wiedzę historyczną, wymagającą niemal w każdym aspekcie uzupełnień. Na łamach styczniowego numeru „Odkrywcy” znajdziecie kilkanaście artykułów opartych na wynikach wnikliwych badań autorów!

„Total War: Warhammer II” – recenzja gry komputerowej

„Ponury świat niebezpiecznych przygód” wita ponownie. Czy warto pozostać w nim na dłużej?

Lechosław Herz - „Pod ożywczym drzew cieniem... Na podwarszawskim Mazowszu” - recenzja

Czy podwarszawskie miejscowości mają w sobie magię, która potrafi inspirować? Czy ich historia kryje w sobie opowieści, które potrafią zafascynować? Lechosław Herz zaprasza do wspólnej wędrówki - kto wybierze się razem z nim?

Paweł Lisicki – „Luter. Ciemna strona rewolucji” – recenzja

Jubileusz 500-lecia Reformacji przyniósł nam szereg książek poświęconych Marcinowi Lutrowi. Nie brak wśród nich także pozycji wyrażających wobec jego osoby znaczny sceptycyzm. Taka jest właśnie książka Pawła Lisickiego.



Polecamy produkty w sklepie Histmag.org: Koszulki, książki, zakładki do książek, długopisy i torby zakupowe. oraz nasze e-booki!

Jeśli nasz serwis przypadł Ci do gustu, możesz także wesprzeć nas finansowo! Dzięki temu pomożesz nam rozwinąć portal Histmag.org!



Życzę miłej lektury!

Michał Świgoń
wydawca portalu „Histmag.org”
https://histmag.org
[email protected]
Facebook Histmag.org
tel.: 0692929681

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone