Opublikowano
2018-11-05 11:07
Licencja
Wolna licencja

11 listopada 2018 – Poznań: obchody, wydarzenia, utrudnienia transportowe

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada 2018 r.! Poznań również świętuje – w tym miejscu znajdziesz informacje na temat obchodów państwowych, ciekawych wydarzeń i inicjatyw oraz utrudnień transportowych 11 listopada. Artykuł będzie uzupełniany na bieżąco.


Zobacz program obchodów w innych miastach Polski!

11 listopada 2018 – Poznań: państwowe obchody Narodowego Święta Niepodległości

  • Część oficjalna obchodów rozpocznie się o godz. 13 na pl. Wolności (poprzedzi ją msza w intencji Ojczyzny, która odbędzie się w poznańskiej farze oraz koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta Poznania – już na placu). Wydarzenie zainauguruje przemowa wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, następnie przewidziane zostały m.in. defilada wojska i grup rekonstrukcyjnych, przedstawienie i mapping (multimedialna opowieść) dot. Powstania Wielkopolskiego. Obchody zakończą się ok. godz 17. W czasie ich trwania serwowana będzie tradycyjna wojskowa grochówka, rozdawane będą także specjalnie przygotowane prezenty, m.in. wydania „Kuriera Powstańczego”.

11 listopada 2018 – Poznań: inne wydarzenia i inicjatywy

  • O 11:11 wystartuje poznański Bieg Niepodległości. Trasa o długości 10 km swój początek będzie miała przy ul. Solnej, a następnie przebiegać będzie al. Niepodległości, ul. Przepadek, ul. Pułaskiego, Al. Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Winogrady, Za Cytadelą, ponownie przez Aleje Armii Poznań, ul. Północną, Księcia Józefa i znów al. Niepodległości.
  • O godz. 12:00 przed wejściem głównym Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego (ul. Święty Marcin 87) każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa dla Hymnu”. Do udziału zaprasza Kolegium Rektorskie poznańskiej AM.
  • Narodowe Święto Niepodległości zbiegnie się z Imieninami Ulicy Święty Marcin organizowanymi przez Centrum Kultury „Zamek”. W tym roku Imieniny są częścią programu „Pochwała Wolności” – w godz. 10:30-21:30 dla uczestników będą przygotowane liczne atrakcje, m.in. korowód spod Międzynarodowych Targów Poznańskich na pl. Mickiewicza, warsztaty dla osób w każdym wieku, koncerty (m.in. grupy Lao Che) czy pokaz laserowy. Tradycyjnie będzie można skosztować rogali swiętomarcińskich na wielkim kiermaszu rogala.
  • O godz. 18:00 w Filharmonii Poznańskiej rozpocznie się koncert „100 na 100. Muzyczne dekady wolności”, w ramach którego wystąpi Orkiestra Filharmonii pod batutą Łukasza Borowicza. W programie kompozycje Szeligowskiego, Panufnika i Tansmana.

11 listopada 2018 – Poznań: utrudnienia transportowe

  • 11 listopada komunikacja miejska funkcjonować będzie według świątecznego rozkładu jazdy. Z uwagi na zakaz handlu zmianie ulegnie kursowanie linii 80, 81, 84, 611, 703, 811, 812, 813.
  • Możliwe będą też utrudnienia komunikacyjne związane z paradą z okazji imienin ul. Św. Marcin (od 13:30) i Biegu Niepodległości (09:00-14:00, trasa podana w dziale „inne wydarzenia i inicjatywy”). Szczegóły zmian komunikacji miejskiej dostępne są tutaj.

11 listopada 2018 – obchody, wydarzenia, utrudnienia transportowe

11 listopada 2018 w poszczególnych miastach całej Polski. Jaki jest plan państwowych obchodów? Jakie wydarzenia i inicjatywy przygotowano? Czy wystąpią utrudnienia transportowe? Wszystkiego dowiesz się w naszym portalu!Czytaj dalej...

Kup książkę: „Polacy na krańcach świata: XIX wiek”

Polacy na krańcach świata: XIX wiek Autor: Mateusz Będkowski
Tytuł: „Polacy na krańcach świata: XIX wiek”

Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org] i Wydawnictwo CM

wersja papierowa (3 części w jednym wydaniu):

ISBN: 978-83-66022-39-3 Oprawa: miękka

Stron: 422 Wymiary: 145 × 210

39,90 zł

wersja e-book:

Formaty: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)

Część 1 Część 2 Część 3

Cena: po 9,90 zł za każdą część

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Redakcja

Redakcja Histmag.org

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org