6 książek, na które warto zwrócić uwagę na Targach Książki i Mediów VIVELO 2024!

opublikowano: 2024-05-15 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Między 16 a 19 maja musicie odwiedzić Stadion Narodowy w Warszawie. Znajdziecie tam wiele ciekawych książek historycznych. Czego warto szukać na stoiskach? O rekomendacje wartościowych książek poprosiliśmy zaprzyjaźnionych Wydawców. Oto 6 ciekawych publikacji, które możecie znaleźć na Targach Książki i Mediów VIVELO 2024!
REKLAMA

Co warto przeczytać podczas urlopu i nie tylko? O jakie pozycje wydawnicze uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Poniżej znajdziecie 6 ciekawych książek, które będzie można kupić na Targach Książki i Mediów VIVELO 2024.

Zobacz też:

Grzegorz Piątek „Starzyński. Prezydent z pomnika” (Wydawnictwo W.A.B. / Grupa Wydawnicza Foksal, 112/DB (stoisko PLATON) 

Nowe i na nowo napisane wydanie pierwszej książki Grzegorza Piątka o legendarnym prezydencie Warszawy.

Laureat licznych nagród literackich rzetelnie i z pasją rekonstruuje życie i karierę Stefana Starzyńskiego. Pokazuje despotycznego polityka, ale i autentycznie zaangażowanego w sprawy miasta działacza, a także obala mity, które nawarstwiły się przez lata wokół jego postaci. Tworzy wielowymiarowy, pasjonujący portret jednej z najbardziej znanych postaci przedwojennej elity.

Ryszard Jamka, „Freudowi na ratunek” (Dom Wydawniczy REBIS, stoisko 39/D13)

ANDREW NAGORSKI będzie gościem na Targach Książki VIVELO 18 maja – od 15.00 – 16.00 – stoisko REBIS

Wielu Żydów opuściło Austrię przed jej zajęciem przez wojska niemieckie w 1938 roku, ale Freud pozostał w Wiedniu. Twórca psychoanalizy miał 81 lat, chorował na raka i wciąż nie był przekonany, że jego życie jest zagrożone. Kilka bliskich mu osobistości, świadomych niebezpieczeństwa, zorganizowało jednak misję ratunkową.

Grzegorz Bębnik, Sebastian Rosenbaum, Mirosław Węcki „Rywka. Śmierć ze złotym warkoczem. Gry wojenne polskiego podziemia” (Wydawnictwo Wielka Litera, stoisko 34/D12)

Fascynująca opowieść oparta na faktach – o bohaterstwie, zdradzie i walce o wolność.

Rywka Tajtelbaum, Żydówka, komunistka, zaangażowana w walkę o niepodległość Polski. Działała w Specgrupie Gwardii Ludowej. W czasie PRL stała się jedną z czołowych komunistycznych bohaterek, potem o niej zapomniano. Wójcik rekonstruuje jej historię na podstawie dostępnych opracowań i nowych źródeł, ale odkrywa przy tym nowe karty, pokazując brutalny konflikt w łonie polskiego podziemia.

REKLAMA

Simon Shuster, „Showman. Wołodymyr Zełenski i inwazja, która uczyniła go przywódcą”(Wydawnictwo Marginesy, stoisko 109/D8)

Korespondent amerykańskiego „Time'a" – Simon Shuster – relacjonuje rosyjską inwazję na Ukrainę z wnętrza kompleksu prezydenckiego w Kijowie, mając bezprecedensowy dostęp do prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, jego rodziny i współpracowników. 

Autor przeprowadził dziesiątki rozmów z samym prezydentem, jego żoną, przyjaciółmi, wrogami, doradcami i dowódcami wojskowymi i na ich podstawie nakreślił intymny obraz przywódcy oraz jego ewolucję od komika do symbolu niezłomności.

Robert Michniewicz, „Dolina szpiegów” (Wydawnictwo Czarna Owca, stoisko 12/C2)

Co może robić doświadczony oficer wywiadu na emeryturze?

Oczywiście pisać najlepsze powieści szpiegowskie! Jeśli jesteście fanami Kena Folletta, Roberta Ludluma, Alistaira MacLeana, ale też Vincenta V. Severskiego, koniecznie sięgnijcie po „Dolinę szpiegów” Roberta Michniewicza. Znajdziecie w niej walkę wywiadów, pojedynek dwóch agentów stojących po przeciwnych stronach barykady, historię Cichociemnych, bohaterstwo i zdradę oraz romantyczny wątek miłosny, a wszystko to w dramatycznych realiach drugiej wojny światowej!

Monika Kowaleczko–Szumowska, „Bapu, opowieść o dobrym maharadży” (Wydawnictwo Literatura, sektor: Promenada, Hala/stoisko 43/D13)

Bapu Digvijay Sinhji to indyjski arystokrata i maharadża księstwa Nawanagaru, znany w Polsce dzięki pomocy udzielonej setkom dzieci w czasie drugiej wojny światowej.

Dzięki niemu po ciężkich przeżyciach na Syberii polskie dzieci odnalazły bezpieczny dom pod indyjskim słońcem. Otoczone egzotycznymi zwierzętami, poznające nowe zwyczaje – zostały przyjęte z otwartymi ramionami przez ludzi mówiących w innym języku, wyznających inną religię. Ta historia niesie nadzieję.

Sprawdźcie również, co będzie się działo podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie!

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2024 [data, program, atrakcje]: LINK  

POLECAMY

Kupuj świetne e-booki historyczne i wspieraj ulubiony portal!

Regularnie do sklepu Histmaga trafiają nowe, ciekawe e-booki. Dochód z ich sprzedaży wspiera działalność pierwszego polskiego portalu historycznego. Po to, by zawsze był ktoś, kto mówi, jak było!

Sprawdź dostępne tytuły pod adresem: https://sklep.histmag.org/

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone