Czternaście razy przez trudy do gwiazd

opublikowano: 2008-04-28 09:04
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Organizatorzy tegorocznego Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów pobili wszelkie rekordy, wydając najobszerniejszą w historii studencką publikację konferencyjną. 14 tomów "Per aspera ad astra" jeszcze przez kilka dni będzie dostępnych w sprzedaży.
REKLAMA

Większość studenckich konferencji skutkuje wydaniem części wygłoszonych referatów w specjalnym tomie, który ukazuje się zwykle po kilku, kilkunastu miesiącach od zakończenia obrad. Organizatorzy XVI Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów postanowili wprowadzić w życie inny, nowatorski pomysł: wydać nadesłane artykuły jeszcze przed konferencją, tak aby prelegenci zaraz po wygłoszeniu referatu mogli otrzymać książkę, z jego drukowaną wersją.

Zainteresowanie taką formą publikacji przerosło wszelkie oczekiwania. W efekcie krakowskie koło naukowe historyków studentów wydało nie kilka, ale aż 14 tomów zbioru zatytułowanego "Per aspera ad astra". Każdy z nich liczy około 200 stron i zawiera 12-15 artykułów. Wiele z opublikowanych tekstów to przyczynki do nowatorskich badań i analizy dotąd nieznanych tematów. Są wśród nich także artykuły autorstwa naszych redaktorów i współpracowników.

Jest to także pierwsza publikacja studencka, w której zawarto tak wiele prac młodych naukowców zza wschodniej granicy, przede wszystkim Ukraińców i Białorusinów.

Wprawdzie organizatorzy nie uniknęli błędów redakcyjnych, ale nie wpływa to w większym stopniu na wartość publikacji. Jeszcze przez kilka dni (do 5 maja) można ją zamówić w cenie 15 zł za tom. Więcej informacji na ten temat na forum XVI OZHS.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone