Dzisiaj po południu – spotkanie e-warszawiaków

opublikowano: 2009-10-08 05:43
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
_W ubiegłym roku miesięcznik Stolica zaprosił wszystkich internautów prowadzących strony o Warszawie na debatę „Syrenka w sieci”. 21 września 2008 odbyło się spotkanie Internautów w realu, połączone z konkursem. Przyszło ok. 200 osób. Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 100 stron. Na oko mieli od 20 do 70 lat. Różniło ich niemal wszystko: wiek, wykształcenie, pochodzenie i temperament a łączyła miłość do Warszawy. Warszawscy internauci przybyli by poznać się i wymienić doświadczeniami_ – mówi Beata Chodzicka z tygodnika „Stolica”.
REKLAMA

Redakcja czasopisma, zachęcona sukcesem, zaprasza ponownie warszawiaków, historyków i varsavianistów na spotkanie, które odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w gmachu Politechniki Warszawskiej (mała aula), podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA.

W tym roku zgłoszono już ponad 300 stron. Większość z nich ma charakter historyczny. Niektóre zawierają teksty, inne teksty, rysunki i zdjęcia. Są strony dotyczące całej Warszawy lub jednego zdarzenia z historii miasta, jednej dzielnicy, pojedynczej ulicy czy nawet tylko jednego budynku – dodaje Chodzicka.

Podczas spotkania odbędzie się także debata na temat „Prawne aspekty internetu”. Wezmą w niej udział: prawnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego dr Wojciech Machała, były dyrektor departamentu prawno-legislacyjnego Ministerstwa Kultury ekspert w dziedzinie prawa autorskiego w Polsce i w krajach Unii Europejskiej Wojciech Dziomdziora oraz ekspert Instytutu Sobieskiego w dziedzinie nowych mediów i komunikacji Robert Kroplewski.

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone