Warszawa i Katowice zapraszają na XX. OZHSiD

opublikowano: 2010-12-15 00:16
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Jeszcze niedawno informowali nasz portal nieoficjalnie. Dziś już wiemy na pewno, że do rywalizacji o organizację XX. Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów i Doktorantów przystąpią koła naukowe z Warszawy i Katowic. Niżej prezentujemy Wam listy intencyjne jakie otrzymaliśmy od kandydatów.
REKLAMA

XX OZHSiD w Warszawie? Zapraszamy!

Wiosną 2011 roku, w Toruniu, odbędzie się XIX Ogólnopolski Zjazd Historyków Studentów i Doktorantów. Będzie to kolejna edycja imprezy, na której corocznie spotykają się studenci i doktoranci instytutów historii ze wszystkich polskich ośrodków akademickich. Zjazd pozwoli historykom spotkać się, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie. Będziemy mieli okazję pomówić w swoim gronie o planach i marzeniach, tak tych naukowych, jak i niezwiązanych z nauką. W końcu, po prostu poplotkujemy o studenckim środowisku historycznym.

Jak co roku, pod koniec trwania Zjazdu spotkamy się, aby przedyskutować kwestię organizacji kolejnego OZHSiD. Tak też będzie w Toruniu. Tym razem jednak wybory będą wyjątkowe, bowiem w roku 2012 przypada jubileuszowy, dwudziesty już Zjazd. Właśnie wtedy spotkamy się już po raz dwudziesty, by podzielić się wynikami naszych badań i spierać się w trakcie merytorycznych dyskusji. A wieczorem, po obradach, wypijemy kufel piwa czy kieliszek wina, wspominając poprzednie konferencje i planując kolejne. My, grupa studentów Instytut Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, zwracamy się do Was, Koledzy i Koleżanki z polskich ośrodków akademickich, abyście poparli naszą kandydaturę na organizatora XX OZHSiD.

Inauguracja VIII Ogólnopolskiej Konferencji Historyków Studentów Wojskowości w Warszawie (fot. K. Gajda). Udostępnione przez Stowarzyszenie Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”.

Już od wielu lat UW nie miało zaszczytu goszczenia w swoich murach najważniejszej konferencji młodych historyków w Polsce. Mając za sobą obchody osiemdziesiątej rocznicy naszego Instytutu oraz organizacyjny i naukowy sukces zorganizowanej niedawno VIII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Historyków Wojskowości oferujemy kandydaturę naszego Instytutu na gospodarza XX OZHSiD, wiemy, że potrafimy ten jubileusz uczcić w wyjątkowy sposób. Przełamiemy często mało pochlebne opinie, jakie funkcjonują w środowisku na temat studentów warszawskich. Uda nam się to, jeżeli tylko dacie nam szansę.

Nasza kandydatura ma poparcie tak władz Instytutu, jak i całego Wydziału Historycznego. Już dziś dyrektor Instytutu oraz dziekan zapowiedzieli wsparcie merytoryczne i finansowe w wypadku otrzymania od Was zgody na organizację Zjazdu. Wiemy jak należy sprawnie zorganizować konferencję naukową. Dobrze opanowaliśmy metody pozyskiwania sponsorów i patronów takich imprez, co pozwoli nam zorganizować Zjazd na najwyższym poziomie, poziomie godnym dwudziestej edycji.

W komitecie organizacyjnym jest nas czwórka, ale wspiera i będzie nas wspierać wielu studentów, doktorantów oraz naukowców. Wspomogą nas swoim doświadczeniem i umiejętnościami, a nikomu z organizatorów nie zabraknie zapału. Nic jednak nie wyjdzie z naszych planów bez Waszej pomocy. Bez Waszego poparcia i Waszych głosów.

Warto poprzeć naszą kandydaturę.

Dogodne położenie geograficzne powoduje, że z prawie każdego ośrodka akademickiego można będzie łatwo i szybko dotrzeć na Zjazd. Dzięki pozyskaniu środków od sponsorów uniwersyteckich i zewnętrznych będziemy mogli zaproponować stosunkowo niską opłatę konferencyjną, która dla nikogo nie powinna być przeszkodą we wzięciu udziału w obradach. Ponadto, w czasie trwania Zjazdu przewidujemy zapewnienie uczestnikom szerokiej gamy atrakcji. Oprócz zwyczajowych studenckich paneli konferencyjnych, planujemy panele dyskusyjne ze znanymi historykami, możliwość bezpłatnego wstępu do muzeów wraz z opieką przewodników, seanse filmowe oraz smakowity bankiet inauguracyjny.

Warto nam zaufać. Warto dać nam możliwość udowodnienia, że studenci Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego są w stanie zorganizować dwudziestą edycję Zjazdu na najwyższym poziomie. Liczymy na Wasze poparcie!

mgr Krzysztof Fudalej

Magdalena Gajda

Bartłomiej Międzybrodzki

Michał Przeperski

REKLAMA
Logo katowickiej kandydatury

Czas na Katowice!

Drogie koleżanki i koledzy!

W związku z planowanym w 2012 roku XX Ogólnopolskim Zjazdem Historyków Studentów i Doktorantów, pragniemy wysunąć własną kandydaturę na organizatora tego przedsięwzięcia.

Studenci historii naszego Uniwersytetu aktywnie uczestniczyli we wszystkich OZHSach, a w ostatnich latach zdobywali także liczne nagrody za najlepsze referaty, ufundowane przez portal historyczny Histmag.org. Jednak Uniwersytet Śląski w Katowicach nie miał jeszcze możliwości zorganizowania żadnego z Ogólnopolskich Zjazdów Historyków Studentów.

Dwa lata temu gościliśmy studentów z całego kraju na XI Ogólnopolskim Zjeździe Studentów Archiwistyki, który zebrał znakomite opinie. Tym samym pokazaliśmy, że tak młody i jednocześnie prężny ośrodek, jak Katowice, może doskonale sprostać tego typu przedsięwzięciom.

Inicjatywa SKNH UŚ zyskała pełne poparcie Dziekana Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Wiesława Kaczanowicza oraz Dyrektora Instytutu Historii UŚ, prof. dr hab. Ryszarda Kaczmarka. Dokonaliśmy wstępnej oceny możliwości noclegowych i aprowizacyjnych Katowic. Biorąc pod uwagę świetną komunikację między wszystkimi miastami Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, jesteśmy w stanie zapewnić noclegi nawet kilkusetosobowej grupie studentów i doktorantów, z możliwością łatwego i szybkiego dojazdu na Wydział Nauk Społecznych UŚ. Mamy bogate doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć. W ciągu czterech dekad istnienia studenci zrzeszeni w SKNH UŚ niejednokrotnie stawali się współtwórcami różnorodnych projektów.

Górny Śląsk to region z burzliwą historią. Nasze województwo jest największym skupiskiem zabytkowych obiektów przemysłowych w Polsce a zarazem regionem, który ciągle się rozwija, nabiera nowych barw. Pragniemy Wam pokazać jego piękno poprzez podróż Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Śląskiego czy zaproszenie na coroczne Górnośląskie Dni Dziedzictwa. Nasze Koło kultywuje pamięć o tym dziedzictwie, realizując projekt Ocalić od zapomnienia.

Jako SKNH UŚ stawiamy przede wszystkim na integrację. Nasze koło to nie tylko konferencje, zebrania i referaty naukowe, ale także spotkania towarzyskie i wspólna zabawa. Swoją działalność rozszerzamy na całe województwo. Prowadzona już od wielu lat współorganizacja Dymarek Cysterskich w Rudach koło Raciborza to czas na integrację członków koła, ale także na przełamanie barier z kadrą naukową, ciekawe dyskusje i wiedza, której nie ma w podręcznikach. To czas na budowanie więzi, które są podstawą aktywności Naszego koła.

Przez cztery dekady istnienia koła osiągnęliśmy wiele, ale równie wiele jeszcze Mamy do zdobycia. Naszym celem jest organizacja Zjazdu, który na długo pozostanie w Waszej i Naszej pamięci. Jesteśmy pewni, że sprostamy zadaniu, które chcemy wziąć na swoje barki.

Niech i Katowice mają swoją szansę i „swój czas...”

Pozdrawiamy serdecznie,

prof. dr hab. Wiesław Kaczanowicz - dziekan Wydziału Nauk Społecznych UŚ

prof. dr hab. Ryszard Kaczmarek - dyrektor Instytutu Historii UŚ

dr Barbara Kalinowska-Wójcik - opiekun SKNH UŚ

Agata Muszyńska - prezes SKNH UŚ

Listy te otwierają kampanię reklamującą obydwie kandydatury. Histmag.org będzie na bieżąco informować o przygotowaniach obydwu ośrodków do organizacji Zjazdu oraz ich propozycjach związanych z jubileuszową konferencją historyków studentów. W marcu zaś, w czasie Łódzkiej Wiosny Młodych Historyków, zaprosimy przedstawicieli z Warszawy i Katowic do debaty, z której relację będziecie mogli obejrzeć na naszych stronach. Niech wygra lepszy!

Zobacz też:

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone