Erica na wakacje!

opublikowano: 2012-07-16, 14:50
wszelkie prawa zastrzeżone
Letnia pogoda nas nie rozpieszcza. Z odsieczą przybywa Wydawnictwo Erica, prezentując interesujące książki na ciepłe (nie tylko deszczowe) popołudnia. Są to: „Panowie Północy” Bernarda Cornwella i „Awantura na moście” Marcina Hybla. Zapraszamy do lektury!
reklama
Bernard Cornwell
Panowie Północy
cena:
42,90 zł
Podajemy sugerowaną cenę detaliczną z dnia dodania produktu do naszej bazy. Użyj przycisku, aby przejść do sklepu — tam poznasz aktualną cenę produktu. Szczęśliwie zwykle jest niższa.
Okładka:
Miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:
510
Format:
140 x 205 mm
ISBN:
978-83-62329-50-2
EAN:
9788362329502

BESTSELLER NEW YORK TIMESA!

Z POPIOŁÓW WOJNY POWSTANIE KRÓLESTWO

Jest rok 878. Anglosasi króla Alfreda wygnali wikingów z Wessexu. Uhtred – bohater zwycięskiej bitwy, decydującej o losach królestwa Zachodnich Sasów – wyrusza na północ Brytanii. Chce pomścić przybranego ojca, przed laty zdradziecko zamordowanego przez zaprzysięgłego wroga, duńskiego jarla Kjartana Okrutnego.

Krainy Północy pogrążają się w chaosie wojny domowej. Uhtred, zebrawszy nieliczną drużynę, sposobi się do starcia z nieprzyjacielem, kryjącym się za murami niezdobytej twierdzy Dunholm. Jednak los szykuje mu wiele niespodzianek – minie dużo czasu, nim zemsta zostanie dopełniona, a walki o ziemie Północy wygrane.

Władcy Północy to burzliwa historia rodzącej się Brytanii, nękanej wojnami i gnębionej najazdami wikingów i Szkotów.

„ Uhtred z Baddenburgh powraca w trzecim tomie sagi Bernarda Cornwella. I jest to powrót triumfalny, mocny jako miedź brzęcząca, grzmiący i chwalebny.”

Maciej Sabat, LITERADAR

„Bernard Cornwell to znakomity powieściopisarz historyczny.”

DAILY MAIL

„Wspaniała, ekscytująca opowieść.”

SCOTSMAN

Bernard Cornwell - jeden z najbardziej cenionych pisarzy brytyjskich na świecie. Autor 40 powieści historycznych, przetłumaczonych na 20 języków i wydanych w nakładzie 10 milionów egzemplarzy

Marcin Hybel
Awantura na moście
cena:
29,90 zł
Podajemy sugerowaną cenę detaliczną z dnia dodania produktu do naszej bazy. Użyj przycisku, aby przejść do sklepu — tam poznasz aktualną cenę produktu. Szczęśliwie zwykle jest niższa.
Okładka:
miękka
Liczba stron:
288
Format:
140 x 205 mm
ISBN:
978-83-62329-57-1
EAN:
9788362329519

Poznaj świat, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała.

Nograd to średniowieczny gród, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Wszak jak długo można było czerpać satysfakcję z wiecznie urodzajnych plonów, tanich artykułów na bazarze, pięknej pogody, sprawiedliwych rządów czy zawsze chętnych małżonek.

Wielu wierzyło, że to klątwa. Kara za dawne czyny lub ostrzeżenie przed czymś, co dopiero miało nadejść. Ludziom nie chciało się nawet chodzić do świątyni, bo i po co, a grabieże na gościńcach, jeśli już były organizowane, to raczej z pobudek czysto hobbystycznych.

Chytry plan bogoboja Kumara, który miał zachęcić mieszczan do uczęszczania na jego homilie, miłość wojmiła do Aliwii, pogoń kasztelana za sławą oraz rabunek szykowany przez emerytowanych łotrzyków były wydarzeniami, które miały zmienić Nograd raz na zawsze.

„Awantura na moście” jako komedia fantasy ma na celu przede wszystkim zapewnić dobrą rozrywkę, ubarwiając nudną i szarą rzeczywistość. Książka jest planowana jako pierwsza część cyklu i ma być niejako satyrą na wieki średnie, świat fantasy, a nawet kwestie wiary i nauki.

Marcin Hybel urodził się w Krakowie w 1980 roku. Ukończył Politechnikę Krakowską na wydziale Inżynierii Środowiska. Jest miłośnikiem różnego typu literatury, w tym fantasy. Od piętnastu lat prowadzi towarzyskie sesje RPG. Jest realistą, ale życie traktuje z przymrużeniem oka.

Zobacz też inne publikacje, znajdujące się w ofercie Wydawnictwa Erica!

reklama
Komentarze
o autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone