Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Książki, II wojna światowa
Opublikowany: 2021-04-12 07:42
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Adam Makos – „Szpica. Od Wału zachodniego od Zagłębia Ruhry. Amerykański czołgista i niezwykły pojedynek pancerny w sercu III Rzeszy”

Książka Adama Makosa „Szpica. Od Wału zachodniego od Zagłębia Ruhry. Amerykański czołgista i niezwykły pojedynek pancerny w sercu III Rzeszy” przedstawia autentyczną historię dwóch żołnierzy, pojedynku pancernego który stoczyli i niezwykłej więzi, która połączyła dawnych wrogów. Ich spotkanie niemal 70 lat po wydarzeniach z marca 1945 r. to pojednanie dawnych wrogów i poruszający finał dramatycznej wojennej historii.

Adam Makos
„Szpica. Od Wału zachodniego od Zagłębia Ruhry. Amerykański czołgista i niezwykły pojedynek pancerny w sercu III Rzeszy”
59,90 zł
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis
Tłumaczenie: Tomasz Fiedorek
Rok wydania: 2021
Okładka: twarda
Liczba stron: 440
Format: 150x225 mm
ISBN: 978-83-8188-136-4
EAN: 9788381881364

Bestseller amazona, The New York Times, Wall Street Journal, Los Angeles Times, USA Today.

Autor bestsellerowych „Rycerzy wojennego nieba” przedstawia autentyczną historię dwóch żołnierzy, pojedynku pancernego który stoczyli i niezwykłej więzi, która połączyła dawnych wrogów. Nastoletni Clarence Smoyer jest czołgistą amerykańskiej 3. Dywizji Pancernej „Spearhead”. Spokojny chłopak z Pensylwanii błysnął samorodnym talentem jako celowniczy. Od przybycia do Europy w 1944 r Clarence i załoga jego shermana biorą udział w ciężkich bojach o przełamanie Wału Zachodniego i w Ardenach, widząc jak w nierównej walce z niemieckimi czołgami giną ich towarzysze. Umiejętności Clarence’a zostają docenione, trafia do załogi pershinga, jednego z 20 wysłanych do Europy pojazdów tego typu. To potężna broń ale i wielka odpowiedzialność. W walkach o Kolonię pojedynek pershinga kaprala Smoyera z niemieckimi czołgami został unieśmiertelniony na filmowej taśmie, którą odnaleziono 50 lat po wojnie. To w Kolonii przecięły się losy Clarence’a i Gustava Schaefera, nastolatka, celowniczego Pz IV, wysłanego z samobójczą misją. Ich spotkanie niemal 70 lat po wydarzeniach z marca 1945 r. to pojednanie dawnych wrogów i poruszający finał dramatycznej wojennej historii. Techniczne detale, wyszkolenie, taktyka, realia walki w klaustrofobicznym czołgowym wnętrzu i fanatycznego oporu Niemców w epickiej bitwie w Pederbornie, ukazane są na równi z moralnymi dylematami żołnierzy, pokonywaniem strachu, walką o czołgową „rodzinę”. Clarence i Gustav żyli długo z przerażającym piętnem wojny, a ich losy historia spina w niezwykły sposób.

„Kompania braci w amerykańskim czołgu… Makos zabiera czytelników do wieży pershinga i pokazuje starcia dorównujące najlepszym momentom Furii. Wspaniała opowieść bitewna i hołd złożony zwykłym wojownikom”.

Jonathan W. Jordan, „The Wall Street Journal”

Zobacz film: Płk Tomasz Ogrodniczuk poleca książkę „Szpica” Adama Makosa

Książkę „Szpica. Od Wału zachodniego od Zagłębia Ruhry. Amerykański czołgista i niezwykły pojedynek pancerny w sercu III Rzeszy” zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki, które Dom Wydawniczy Rebis ma w swojej ofercie.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy