Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Książki, Starożytna Grecja i świat hellenistyczny
Opublikowany: 2021-09-17 04:47
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Adrian Goldsworthy – „Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich”

Adrian Goldsworthy, autor książki „Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich”, wziął na siebie zadanie przybliżenia historii Kartaginy współczesnym czytelnikom. Jej upadek żywo i barwnie przedstawia trzy rundy sławnego pojedynku między Rzymem i jego wielkim afrykańskim rywalem o panowanie nad basenem śródziemnomorskim.

Adrian Goldsworthy
„Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich”
59,90 zł
Tytuł oryginalny: „The Fall of Carthage”
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis
Tłumaczenie: Janusz Szczepański, Norbert Radomski
Rok wydania: 2021
Okładka: twarda
Liczba stron: 480
Format: 150 x 225 x 30 [mm]
ISBN: 978-83-8188-300-9
EAN: 9788381883009

O upadku Kartaginy pisało wielu historyków starożytnego świata. Był to porywający epos, w którym główne role przypadły dwóm wielkim strategom, Hannibalowi i Scypionowi, lecz nie brakowało także barwnych postaci pierwszego i drugiego planu: zdradzieckich wodzów plemiennych, pięknych księżniczek, politycznych intrygantów i twardych zawodowych wojowników. Już wtedy zdawano sobie sprawę, że ów konflikt, największy – tak pod względem zaangażowanych weń sił, jak i liczby ofiar – i najbardziej zacięty w starożytności, był punktem zwrotnym w dziejach, który stworzył podwaliny rzymskiej dominacji w ówczesnym znanym świecie.

Adrian Goldsworthy, brytyjski historyk i literat, wziął na siebie zadanie przybliżenia tej historii współczesnym czytelnikom. Upadek Kartaginy żywo i barwnie przedstawia trzy rundy sławnego pojedynku między Rzymem i jego wielkim afrykańskim rywalem o panowanie nad basenem śródziemnomorskim: od wczesnych konfrontacji na Sycylii przez legendarną karierę Hannibala aż po wielkie finałowe oblężenie zakończone zburzeniem Kartaginy i unicestwieniem jej ludu.

Adrian Goldsworthy uzyskał doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jego pierwsza książka, Armia rzymska na wojnie, została uznana przez Johna Keegana za „imponujące dzieło, oryginalne w podejściu do tematu i znakomite pod względem stylu”. Siedem kolejnych sprzedało się w ponad ćwierci miliona egzemplarzy; przetłumaczono je na kilkanaście języków. Po polsku ukazały się biografia Cezara, W imię Rzymu oraz Pax Romana (REBIS 2018). Goldworthy jest także autorem poczytnych serii powieści historycznych rozgrywających się w Brytanii pod rzymskim panowaniem oraz z czasów napoleońskich. Obecnie całkowicie poświęcił się pisaniu, regularnie współpracuje też przy tworzeniu dokumentalnych programów telewizyjnych dotyczących starożytności.

Książkę „Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich” zamówicie pod tym linkiem.

Polecamy również pozostałe książki, które Dom Wydawniczy Rebis ma w swojej ofercie.

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze

Polecamy artykuł...
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy