Anna Herbich - „Dziewczyny ocalałe”

opublikowano: 2020-01-20 07:03
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Dziewczyny ocalałe” Anny Herbich to autentyczne historie kobiet, które przetrwały największe ludobójstwo w dziejach świata. Miały pecha, że urodziły się w żydowskich rodzinach. Wychowane w czasach pokoju nagle musiały stanąć oko w oko z okropieństwami wojny. Jednak przetrwały. Czasami jako jedyne z całej rodziny.
REKLAMA
Anna Herbich
„Dziewczyny ocalałe”
cena:
46,99 zł
Wydawca:
Znak Horyzont
Okładka:
twarda
Liczba stron:
304
Premiera:
29.01.2020
Format:
158x225mm
ISBN:
978-83-240-5664-4
EAN:
9788324056644

Zajęcie terytorium Polski przez nazistów oznaczało dla tutejszych Żydów koniec spokojnego życia. Zaczęły się pierwsze szykany – pobicia, kradzieże, nakaz noszenia tzw. gwiazdy Dawida. Dochodziło do zbrodni. Ludzie zamykani byli w gettach, w których panował głód i szerzyły się choroby. Jeśli komuś udało się przetrwać, to czekał go obóz koncentracyjny. A to piekło, które przeżyli nieliczni.

„Powiedziałaś mi, że chcesz żyć” – usłyszała Zofia od swojej mamy. Razem zbiegły z obozu na Majdanku. Krystyna razem z rodzicami uciekała kanałami z płonącego warszawskiego getta. Danuta przez całą wojnę zdana była na łaskę obcych sobie ludzi.

Historiom takich kobiet poświęcona jest książka Anny Herbich „Dziewczyny ocalałe”.

Bohaterkami książki są żydowskie kobiety, które wojnę przeżyły wbrew wszystkiemu. Niczym nie zawiniły. Nikogo nie skrzywdziły. Po kolei traciły najbliższych. Były poniewierane, głodzone i gwałcone. Żyły w nieustannym strachu. Pozbawiono je godności. Nieliczne spotkały na swojej drodze dobrych ludzi, inne musiały o siebie zadbać same.

Zobaczcie inne pozycje znajdujące się w ofercie Wydawnictwa Znak !

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone