Archiwum „Przekroju” z lat 1945-2000 dostępne za darmo w Internecie

opublikowano: 2017-12-21 08:37
wolna licencja
poleć artykuł:
Od 20 grudnia w sieci dostępne jest wielkie archiwum „Przekroju”. Wirtualnie można przeglądać wszystkie numery wydane w latach 1945-2000.
REKLAMA

Dostęp do każdego z wydań jest darmowy, a kolejne roczniki mają być stopniowo uzupełniane. Archiwum można przeszukiwać przy użyciu słów kluczowych, a także daty i numeru wydania. Możliwe jest także przeglądanie poszczególnych rubryk i dodawanie wybranych treści do działu „Ulubione”. Za cyfryzację dawnych numerów „Przekroju” odpowiadają Marta Wardin, Katarzyna Tyszkiewicz-Borawska oraz Tomasz Wichrowski. Projekt został zrealizowany przy współpracy ze studiem Huncwot.

Archiwum dostępne jest pod tym linkiem.

Zrzut ekranu ze strony przekroj.pl/archiwum

„Przekrój” jest czasopismem społeczno-kulturalnym założonym przez Mariana Eilego w 1945 roku. W latach 1945-2013 był wydawany jako tygodnik w Krakowie (2002-2009 w Warszawie), po czym zniknął z rynku prasowego na trzy lata. Powrócił w grudniu 2016 roku jako kwartalnik. „Przekrój” był istotnym elementem życia kulturalnego w czasach PRL-u. Z pismem współpracowali m.in. Jan Sztaudynger, Stanisław Lem, Sławomir Mrożek, Maria Dąbrowska, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Jarosław Iwaszkiewicz.

Źródła: przekroj.pl, mediafm.net

Lubisz czytać artykuły w naszym portalu? Wesprzyj nas finansowo i pomóż rozwinąć nasz serwis!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Paweł Czechowski
Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone