Barbara Wysoczańska – „Obiecaj, że wrócisz”

opublikowano: 2024-06-06 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Książka „Obiecaj, że wrócisz” Barbary Wysoczańskiej to historia żony polskiego oficera, Karoliny Kornackiej, która zamieszkuje u teściów i czeka na powrót męża z obozu jenieckiego z ZSRS. Co stało się z mężem Kornackiej?
REKLAMA
Barbara Wysoczańska
„Obiecaj, że wrócisz”
cena:
49,90 zł
Wydawca:
Filia
Rok wydania:
2024
Okładka:
miękka
Liczba stron:
496
Premiera:
05.06.2024
Format:
135x205 mm
ISBN:
978-83-8357-422-6
EAN:
9788383574226

WOJNA WYOSTRZYŁA JEJ ZMYSŁY, OBRAZY ŚMIERCI I NIENAWIŚCI PRZETACZAJĄCE SIĘ PRZEZ MIASTO NAUCZYŁY JĄ W KRÓTKIM CZASIE WIDZIEĆ WOKÓŁ WYŁĄCZNIE WROGÓW.

W rzeczywistości wojennej okupacji młoda żona polskiego oficera Karolina Kornacka zamieszkuje u teściów i czeka na powrót męża z obozu jenieckiego z ZSRS. Codzienność Kornackich zmienia się wraz z przejęciem ich domu przez oficera SS Friedricha Webera i jego żony Leni.
Równocześnie w wyniku ogłoszonej amnestii dla polskich jeńców, z więzienia NKWD zostaje zwolniony Waldek Romanowicz, przyjaciel i adiutant zaginionego porucznika Kornackiego. Romanowicz zostaje wysłany przez polski rząd w Londynie do Warszawy jako szkolony żołnierz AK. Przy okazji przybywa tam również z osobistą misją pomocy Karolinie Kornackiej.
Tymczasem Niemcy odnajdują w lasku katyńskim tysiące zwłok polskich jeńców.

Jestem żoną i córką żołnierzy, walkę mam we krwi, więc będę walczyć.

Książkę „Obiecaj, że wrócisz” zamówicie pod tym linkiem!

Polecamy również pozostałe książki, które Wydawnictwo Filia ma w swojej ofercie.

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone