„Breslau” to pierwsza polska produkcja oryginalna Disney+

opublikowano: 2024-05-16 20:19
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
„Breslau” w reżyserii Leszka Dawida to serial kryminalny. Będzie pierwszą polską produkcją oryginalną Disney+. Data premiery nie została jeszcze podana.
REKLAMA
Wrocław w 1920 roku.

Zobacz także:

„Breslau” to kryminalny miniserial liczący osiem odcinków. Jak podał Disney+, tytuł ten może ulec zmianie. Obecnie podawana jest robocza wersja. Za reżyserię odpowiada Leszek Dawid, a za scenariusz Bartosz Janiszewski i Magdalena Żakowska, a producentem serialu jest ATM Grupa. Główne role powierzono Tomaszowi Schuchardtowi, Agacie Kuleszy i Sandrze Drzymalskiej.

- Wystartowały zdjęcia do serialu „Breslau” – pierwszej polskiej produkcji oryginalnej Disney+, a zarazem pierwszego wspólnego projektu ATM Grupy, producenta serialu, z tą platformą streamingową o globalnym zasięgu. Liczymy na to, że będzie to udana współpraca - poinformowała 14 maja ATM Grupa.

Akcja najnowszej produkcji Disney+ osadzona została we Wrocławiu w 1936 roku. W stolicy województwa dolnośląskiego filmowcy nakręcili już kilka scen m.in. na Placu Uniwersyteckim, ulicy Włodkowica, czy na bulwarach nad Odrą. Głównym bohaterem jest komisarz Franz Podolsky, który zajmuje się rozpracowaniem sprawy brutalnego morderstwa. 

– To ważny moment dla Disney+ w Polsce. Jest to nasza pierwsza oryginalna produkcja w tej części Europy. Bardzo się cieszymy, że przy tym projekcie pracują tak cenieni, zdolni i doświadczeni twórcy oraz aktorzy. Dzięki temu serialowi nasza bogata oferta produkcji przeznaczonych dla dorosłych widzów będzie jeszcze szersza – mówi Magdalena Cieślak, Dyrektorka Produkcji Oryginalnych Disney+ w Europie Środkowej i Wschodniej.  

Projekt realizowany jest w Polsce ze wsparciem finansowym przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródła:

www.press.pl,

www.wroclaw.pl,

www.atmgrupa.pl

Polecamy e-book Małgorzaty Król pt. „Polscy Hipokratesi. Najświetniejsi lekarze Rzeczypospolitej”:

„Polscy Hipokratesi. Najświetniejsi lekarze Rzeczypospolitej”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
215
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-65-5
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone