Autor: Tomasz Leszkowicz
Tagi: Wydarzenia, Historia życia codziennego i obyczajowości, Doktoranci, Studenci, Kraków, Polska, Małopolska
Opublikowany: 07 stycznia 2008
Licencja:wolna licencja

„Brud i człowiek, czyli dzieje niechcianej przyjaźni”

Pod takim hasłem spotkają się w maju tego roku studenci i naukowcy zajmujący się różnymi aspektami nauk humanistycznych. Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Studentów Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest Histmag.org.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 maja 2008 roku w siedzibie Instytutu Archeologii UJ przy ulicy Gołębiej 11 w Krakowie. Podzielona będzie na dwie sesje: archeologiczno-historyczną i ogólnohumanistyczną. W programie przewidziane są 20-minutowe wystąpienia studentów kierunków humanistycznych UJ (m.in. archeologia, historia sztuki, religioznawstwo) oraz pracowników naukowych uniwersytetu, a także gości z innych ośrodków naukowych w Polsce i za granicą. Konferencji będzie także towarzyszyć wystawa.

Konferencja ta, której tytuł z reguły wzbudza uśmiech na ustach ma na celu odarcie z mitu pewnych tabu, naukowe podejście do rzeczy przez wiele kultur spychanej w sferę zakazaną. Będziemy starali pokazać się z zachowaniem naukowej metodologii dzieje brudu i nieczystości w różnych okresach i różnych częściach świata. – zapowiadają organizatorzy konferencji.

Konferencja nawiązuje do tradycji konferencji studenckich organizowanych na Uniwersytecie Jagiellońskim, a przede wszystkim do cyklicznych konferencji Koła Naukowego Studentów Archeologii UJ będącego jednym z najstarszych w Polsce.

Do 15 stycznia można zgłaszać chęć uczestnictwa w konferencji – kontaktować należy się z organizatorami drogą mailową lub telefoniczną. Do końca lutego przesłać należy temat wystąpienia i jego krótkie streszczenie, które umieszczone zostanie w programie konferencji.

Organizatorzy:

Główny organizator: Anna Maria Kotarba ("annakotarba@wp.pl":annakotarba@wp.pl)

Zgłaszanie chęci uczestnictwa: Paweł Cembrzyński ("pawelcembrzynski@op.pl":pawelcembrzynski@op.pl, tel. +48 602186691).

Histmag.org na bieżąco będzie informował o postępach w organizacji konferencji „Brud i człowiek, czyli dzieje niechcianej przyjaźni”.

Zobacz też:

Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Tomasz Leszkowicz
Redaktor działu naukowego, członek redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Doktorant w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Absolwent Instytutu Historycznego i Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Były członek Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Publikował m.in. w „Mówią Wieki”, „Uważam Rze Historia”, „Pamięci.pl”, „Polityce” oraz „Dziejach Najnowszych”. Oprócz historii pasjonuje go rock i poezja śpiewana, jest miłośnikiem kabaretów, książek Ryszarda Kapuścińskiego i Hansa Helmuta Kirsta oraz gier z serii Europa Universalis.

Wszystkie teksty autora

Polecane artykuły
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Magdalena Mikrut-Majeranek
redaktor naczelna
redakcja@histmag.org
telefon: 796 418 763
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy