Autor: Mat. pras.
Tagi: Historia społeczna, Wydarzenia, Europa
Opublikowany: 2022-09-28 05:02
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Centrum Kultury „Zamek” zaprasza na Jarmark Jadwiżański!

2 października we Wrocławiu będzie można wziąć udział w Jarmarku Jadwiżańskim. Spotkacie tam kuglarzy i linoskoczków. Jakie jeszcze atrakcje przewidzieli organizatorzy w tym roku? Sprawdźcie!
REKLAMA

Impreza organizowana jest od około 10 lat. Początkowo był to festyn, później wydarzenie nazywane była już jarmarkiem. Odbywa się on na początku jesieni, z okazji święta Jadwigi Śląskiej, która spędziła kilka lat swojego życia w leśnickim Zamku.

 Jarmark gromadzi tłumnie fanów kultury średniowiecza oraz miłośników dobrej, plenerowej zabawy. Coroczna obecność bractw rycerskich, które prezentują się w pokazach walk, broni oraz średniowiecznych konkursach, gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń. Publiczność bawi się aktywnie uczestnicząc w turniejach plebejskich, prezentacjach rzemiosła ludowego oraz sztuki użytkowej. Wokół zamku krążą linoskoczkowie, kuglarze i wędrowni artyści. Na jarmarku swoje towary wystawiają kramarze oraz przedstawiciele rzemiosł dawnych, m.in.: tkacze, bednarze, pszczelarze, złotnicy. Natomiast w amfiteatrze zamkowym występują zespoły muzyki dawnej oraz grupy teatralne ze średniowiecznymi widowiskami.

W tym roku będzie można między innymi zapoznać się ze zwyczajami i walecznymi praktykami Bractwa Rycerskiego KRUKI, spędzić chwilę na historycznym placu zabaw, wziąć udział w grach przeznaczonych dla starszej publiczności oraz w rodzinnych zabawach. Ponadto wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, podczas których będzie można stworzyć magiczny kij, wyczarować księcia i królewnę, a także zbudować własny zamek. 

Data: 2 października 2022

Czas trwania: 11:00 – 19:00

Miejsce: Teren wokół Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu, pl. Świętojański 1

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy