Opublikowano
2017-06-14 09:56
Autor
Reklama
Licencja
Prawa zastrzeżone

Chris Cleave – „Dzielnym będzie przebaczone” (informacja)

Chris Cleave pisząc swoją powieść nawiązywał do opowieści wojennych swoich dziadków. Ta zabawna, a jednocześnie przejmująca książka łączy słabo znane epizody historii z opowieścią o wielkiej miłości i przekonuje, że największy wpływ mają na nas osobiste cierpienia, codzienne potyczki i tryumfy.


Autor: Chris Cleave
Tytuł: „Dzielnym będzie przebaczone”
Wydawca: Świat Książki
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 464
Wymiary: 13.5×21.5 cm
EAN: 9788380316287
Cena: 36,90 zł
Kup ze zniżką w księgarni Wydawcy!

Wybucha II wojna światowa. Mary North odkłada ukończenie edukacji na później, przyjeżdża do siedziby War Office i zgłasza się na ochotnika, by służyć ojczyźnie. Bystra i odważna Mary jest przekonana, że będzie świetnym szpiegiem. Gdy, ku swojemu zaskoczeniu, zostaje nauczycielką, decyduje się walczyć z uprzedzeniami, by chronić dzieci, o których istnieniu społeczeństwo chętnie by zapomniało.

Tom Shaw postanawia odpuścić sobie wojnę - póki jego współlokator, Alistair, nieoczekiwanie nie zgłosi się do wojska i nie stanie się jasne, że konflikt zbrojny jest nieunikniony.

Kiedy Mary poznaje Alistaira, tematem równie ważnym, co wojna, staje się miłość, która wystawi ich na ciężką próbę. Mary, Tom i Alistair poznają smak przemocy, namiętności, przyjaźni i zdrady.

Ta zabawna, a jednocześnie przejmująca książka łączy słabo znane epizody historii z opowieścią o wielkiej miłości i przekonuje, że największy wpływ mają na nas osobiste cierpienia, codzienne potyczki i tryumfy.

Znakomita lektura, luźno nawiązująca do opowieści wojennych dziadków autora, na nowo opisuje brutalne realia wojny, przenikliwie ukazując ich dewastujący wpływ na ludzką psychikę.

“Daily Mail”

Epicki romans z historycznymi wydarzeniami w tle, opisany z taką swadą, jakby zdarzył się tydzień temu.

Alice O’Keefe, „Book of the Month”, „The Bookseller”

Wstrząsająca i wzruszająca powieść umiejętnie łącząca gorący romans z mrocznymi i brutalnymi realiami wojny. W tej narracji wojna to zjawisko złożone, wywołujące podziały i nieodparcie realne.

„The List”

Porywający język, angielski humor i wrażliwość… Cleave szkicuje wyrazisty portret tych, którzy walczyli i tych, którzy pozostali w kraju.

"People” (Book of the Week)

Z pewnością będzie to kolejna ukochana książka o II wojnie światowej.

Erin Kodicek, Amazon (A Best Book of May 2016)

Dzielnym będzie przebaczone trafiło na wysokie miejsca list bestsellerów „New York Timesa” oraz „Evening Standard”, a prawa do publikacji powieści sprzedano do kilkunastu krajów.

„Guardian”, „Washington Post” i „New York Times” uznały ją za jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów 2016 roku.

Poprzednia powieść Chrisa Cleave’a Między nami (Świat Książki, 2012) odniosła ogromny sukces zarówno w Wielkiej Brytanii jak i na całym świecie, zajmując pierwsze miejsce na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Chris mieszka w Londynie z żoną i trójką dzieci.

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Wydawnictwa Świat Książki!

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Mroczne i brutalne realia wojny przeżywanej przez Anglików? To jakimi słowami określić przeżycia naszych rodziców i dziadków?
Czy nie za bardzo ekscytujemy się przeżyciami Anglosasów, równocześnie zapominając o tym, co spotykało Polaków?Odpowiedz

@ komar,
Chyba racja. Sam to czuję! Często mam w pamięci dwa germańskie karabiny we mnie, wówczas kilkulatka, wymierzone...
I strach przebywania w oblężonym i przygotowywanym do podpalenia domu...
I jakiś nocny nalot, warkot silników nad dachem i wybuchy...
I szczękanie z zimna, w wymrożonym mieszkaniu, gdy koc, jedyne okrycie nagiego ciałka, musiał służyć tylko na zasłanianie okien...
i jakiś groźny wybuch w mieszkaniu, niemal kilkanaście centymetrów od mojej głowy... i krew rannego braciszka..
To wszystko noszę w sobie z mojego dzieciństwa do dziś!
(i dlatego, gdy nikt nie słyszy, przeklinam tych, którzy marzą o jakiejś wojnie, żeby się w gnijącej Europie co nieco oczyściło)Odpowiedz

@ komar ,
Już po raz kolejny do kosza na tym forum poszły moje wspominki wojenne z lat dziecięcych, jako jednego z tych wzmiankowanych "rodziców i dziadków"
No, moje przeżycia może mało tragiczne, ale...Odpowiedz

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org