Czasopismo „Klio” w sieci

opublikowano: 2010-02-25 18:38
wolna licencja
poleć artykuł:
„Klio. Czasopismo poświęcone dziejom Polski i powszechnym” wydawane przez Instytut Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu ma nową stronę internetową.
REKLAMA

Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu już od ponad dziewięciu lat publikuje czasopismo naukowe „Klio”. Współpraca z międzynarodowym środowiskiem historyków, wysoka jakość publikowanych materiałów i zdobyte doświadczenie pozwalają tworzyć coraz lepszy periodyk naukowy, co znalazło potwierdzenie w umieszczeniu „Klio” na liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po złożeniu do druku trzynastego numeru, Redakcja podjęła się gruntownej rekonstrukcji witryny internetowej czasopisma. Dzięki temu, wszyscy zainteresowani historią i dziedzinami pokrewnymi mogą w łatwy sposób dotrzeć do interesujących informacji. Na stronie "www.klio.umk.pl":www.klio.umk.pl znaleźć można streszczenia wszystkich artykułów naukowych i informacje o autorach (a są wśród nich naukowcy z czołowych ośrodków badawczych, zarówno polskich, jak i zagranicznych). W dziale „Wydarzenia” znajdują się z kolei zapowiedzi konferencji naukowych, seminariów i innych, wartych uwagi, działań na polu historii. Ta część serwisu powstaje dzięki Czytelnikom „Klio”, dlatego Redakcja zachęca do odwiedzania witryny czasopisma i przesyłania informacji o organizowanych wydarzeniach, oraz materiałów, które mogłyby ukazać się drukiem.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Wiesława Duży
Magister historii, doktorantka w Instytucie Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, odpowiedzialna za serwis internetowy czasopisma „Klio”.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone