„Czterechsetletnie rękopisy w wydaniu hi-tech” - historycy i nowoczesne aplikacje geoprzestrzenne

opublikowano: 2013-06-11, 08:38
wolna licencja
13 czerwca w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk odbędzie się spotkanie promocyjne pt. _Czterechsetletnie rękopisy w wydaniu hi-tech. Atlas historyczny Wielkopolski XVI wieku w postaci interaktywnej aplikacji geoprzestrzennej_ (GIS), prezentujące najnowszy projekt przygotowany przez Zespół Atlasu Historycznego IH PAN. Będzie ono także transmitowane online. Histmag.org objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.
reklama

Spotkanie rozpocznie się o godz. 12:00 w warszawskiej siedzibie Instytutu (Rynek Starego Miasta 29/31).

W trakcie spotkania referaty w cyklu wczoraj-dziś-jutro wygłoszą Henryk Rutkowski ([1880-2008. Od Krakowa do Krakowa]), prof. Marek Słoń ([2008-2013. Rejestry poborowe województwa kaliskiego z drugiej połowy XVI w.]) i prof. Bogumił Szady ([Atlas źródeł i materiałów do dziejów dawnej Polski]). Następnie uczestnicy będą mogli zadać autorom projektu pytania i postawić zadania, które następnie zostaną rozwiązane i omówione.

W spotkaniu będzie można wziąć udział online - organizatorzy zapewniają transmisję obrad wraz z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski, dostępną za pośrednictwem serwisu itvwielkopolska.pl.

Projekt powstał dzięki wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, Instytutu Historii PAN oraz Programu Exterius Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Więcej informacji o Atlasie oraz spotkaniu: ihpan.edu.pl

reklama
Komentarze
o autorze
Tomasz Leszkowicz
Doktor historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publicysta Histmag.org, redakcji merytorycznej portalu w l. 2006-2021, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Autor artykułów w czasopismach naukowych i popularnych. W czasie wolnym gra w gry z serii Europa Universalis, słucha starego rocka i ogląda seriale.
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone