Opublikowano
2019-07-01 16:03
Licencja
Wolna licencja

Droga do unii lubelskiej [Galeria]

Zawarta 1 lipca 1569 roku unia lubelska przyniosła połączenie Polski i Litwy przy pomocy unii realnej – to właśnie od czasów tego ważnego wydarzenia możemy mówić o Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dojście do tego punktu nie było jednak takie proste. Oto, jak wyglądała droga do unii lubelskiej!


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Gość: |

Błąd daty Unii w Horodle, pewnie zwykła "literówka".Odpowiedz

@ Gość: No tak, źle trafiłem w klawisz, chodziło oczywiście o 1413 r. Dziękujemy za sygnał, poprawione! :)Odpowiedz
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org