Opublikowano
2007-06-19 22:51
Licencja
Wolna licencja

Dyskusyjny Klub Historyczny

Z inicjatywy wydawnictwa Bellona w Księgarni Historyczno-Wojskowej im. Józefa Piłsudskiego na ul. Grzybowskiej 77 w Warszawie organizowane są spotkania dyskusyjne związane z tematyką historyczno-wojskową.


Do tej pory odbyły się już trzy tego spotkania Klubu: Legiony Rzymskie w walce - taktyka, szyk, uzbrojenie, rozwiązania niekonwencjonalne (z udziałem Pawła Rochali, autora publikacji nt. wojskowości rzymskiej), Unia polsko–litewska na przestrzeni wieków – plusy i minusy (z udziałem Romualda Romańskiego, autora m.in. książki pt. Kozaczyzna) oraz Broń precyzyjna w aspekcie wojskowym i myśliwskim (z udziałem Marka Czerwińskiego, autora licznych publikacji nt. broni precyzyjnej). W trakcie konferencji goście (naukowcy i miłośnicy historii, członkowie grup historycznych) przy symbolicznej lampce szampana mieli okazję podyskutować oraz zapoznać się z ofertą wydawniczą Bellony. W czasie ostatniego spotkania, które miało miejsce 14 czerwca, odbył się pokaz broni precyzyjnej prowadzony przez gościa Klubu.

(zdjęcie udostępnione przez organizatorów spotkania)

Kolejne spotkanie Klubu pt. Bitwa nad Sand Creek - prawda i legenda na temat „masakr indiańskich" w wojnach z Indianami Ameryki Północnej w XIX wieku odbędzie się 28 czerwca (czwartek) o godzinie 17:30. Gościem będzie Jarosław Wojtczak, autor książki Sand Creek 1864.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Tomasz Leszkowicz

Redaktor naczelny Histmag.org, członek redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku. Doktorant w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Absolwent Instytutu Historycznego i Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Były członek Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesują go też dzieje Niemiec i historia wojskowości. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Publikował m.in. w „Mówią Wieki”, „Uważam Rze Historia”, „Pamięci.pl” oraz „Dziejach Najnowszych”. Stały współpracownik tygodnika polonijnego „Monitor” z Chicago. Oprócz historii pasjonuje go rock i poezja śpiewana, jest miłośnikiem kabaretów, książek Ryszarda Kapuścińskiego i Hansa Helmuta Kirsta oraz gier z serii Europa Universalis.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org