Opublikowano
2007-06-19 22:51
Licencja
Wolna licencja

Dyskusyjny Klub Historyczny

Z inicjatywy wydawnictwa Bellona w Księgarni Historyczno-Wojskowej im. Józefa Piłsudskiego na ul. Grzybowskiej 77 w Warszawie organizowane są spotkania dyskusyjne związane z tematyką historyczno-wojskową.


Do tej pory odbyły się już trzy tego spotkania Klubu: Legiony Rzymskie w walce - taktyka, szyk, uzbrojenie, rozwiązania niekonwencjonalne (z udziałem Pawła Rochali, autora publikacji nt. wojskowości rzymskiej), Unia polsko–litewska na przestrzeni wieków – plusy i minusy (z udziałem Romualda Romańskiego, autora m.in. książki pt. Kozaczyzna) oraz Broń precyzyjna w aspekcie wojskowym i myśliwskim (z udziałem Marka Czerwińskiego, autora licznych publikacji nt. broni precyzyjnej). W trakcie konferencji goście (naukowcy i miłośnicy historii, członkowie grup historycznych) przy symbolicznej lampce szampana mieli okazję podyskutować oraz zapoznać się z ofertą wydawniczą Bellony. W czasie ostatniego spotkania, które miało miejsce 14 czerwca, odbył się pokaz broni precyzyjnej prowadzony przez gościa Klubu.

(zdjęcie udostępnione przez organizatorów spotkania)

Kolejne spotkanie Klubu pt. Bitwa nad Sand Creek - prawda i legenda na temat „masakr indiańskich" w wojnach z Indianami Ameryki Północnej w XIX wieku odbędzie się 28 czerwca (czwartek) o godzinie 17:30. Gościem będzie Jarosław Wojtczak, autor książki Sand Creek 1864.

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Tomasz Leszkowicz

Redaktor działu naukowego, członek redakcji merytorycznej portalu od października 2006 roku, redaktor naczelny Histmag.org od grudnia 2014 roku do lipca 2017 roku. Doktorant w Instytucie Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk. Absolwent Instytutu Historycznego i Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Były członek Zarządu Studenckiego Koła Naukowego Historyków UW. Specjalizuje się w historii dwudziestego wieku (ze szczególnym uwzględnieniem PRL), interesuje się także społeczno-polityczną historią wojska. Z uwagą śledzi zagadnienia związane z pamięcią i tzw. polityką historyczną (dawniej i dziś). Publikował m.in. w „Mówią Wieki”, „Uważam Rze Historia”, „Pamięci.pl”, „Polityce” oraz „Dziejach Najnowszych”. Oprócz historii pasjonuje go rock i poezja śpiewana, jest miłośnikiem kabaretów, książek Ryszarda Kapuścińskiego i Hansa Helmuta Kirsta oraz gier z serii Europa Universalis.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org