Dzieci i dzieciństwo poprzez wieki

opublikowano: 2009-08-14, 08:05
wszelkie prawa zastrzeżone
Do 30 września w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu oglądać można poświęconą wybranym aspektom dzieciństwa wystawę „Dusze maluczkie - dzieci i dzieciństwo poprzez wieki”. Organizatorzy proponują spojrzeć na prezentowane na ekspozycji zabawy i zabawki, jako pozostałości królestwa dzieci, z których najstarsze pochodzą nawet z epoki kamienia.
reklama

„Dzieciństwo jest wdzięcznym tematem i skłania do wielu przemyśleń, każdy bowiem posiada prywatne wspomnienia, ukochane zabawki i miejsca do których z rozrzewnieniem powraca pamięcią. A gdyby przyszło nam urodzić się w innych czasach? Jakie wówczas mielibyśmy dzieciństwo, jak wyglądałyby nasze zabawy, edukacja i droga do dorosłości?” – pytają organizatorzy wystawy zachęcając jednocześnie do refleksji nad światem, w jakim przychodziły dawniej dzieci, nad wymaganiami, jakie przed nimi stawiano oraz sposobami, za pomocą których wprowadzano je w dorosłe życie.

Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, ul. Wodna 27 - Pałac Górków

Godziny otwarcia muzeum:

wtorek – piątek: 10.00 - 16.00

sobota (wstęp wolny): 10.00 - 18.00

niedziela: 10.00 - 15.00

Ceny biletów:

normalny - 6zł

ulgowy - 3zł

bilet rodzinny - 10zł

przewodnik - 25zł

Zezwolenie na fotografowanie i wideofilmowanie - 15zł

Zobacz też:

reklama
Komentarze
o autorze
Grażyna Latos
Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming oraz Akademii Media i Gender w IBL PAN. Jedna z autorek publikacji „20 lat 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009”. Współpracuje z Fundacją Feminoteką oraz Fundacją Gender Center. Od lipca 2008 roku stała publicystka „Histmaga”. Od marca 2009 do czerwca 2010 w składzie redakcji. Do września 2011 członkini rady merytorycznej.

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści, zawsze za darmo.

Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2024 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone