Opublikowano
2011-01-13 21:52
Licencja
Wolna licencja

Dzięki Wam budujemy nowoczesny portal – list specjalny do Czytelników

Każdy ambitny projekt z biegiem czasu potrzebuje inwestora. Nie chcąc ryzykować utraty niezależności naszego portalu, poprosiliśmy Was o zainwestowanie w Histmag.org. Początek był obiecujący – w samym tylko grudniu wsparliście nas kwotą sięgającą około 1,5 tys. złotych. Najwyższy czas odsłonić karty i przedstawić trzy projekty, które dzięki Wam i Waszemu wsparciu zrealizujemy. A także nasze plany na dalszą przyszłość. Apelujemy o dalsze wsparcie naszej inicjatywy.


1. Czas przywdziać nowe szaty! – od wielu miesięcy wskazywaliście, że choć wygląd naszej strony jest czytelny i uporządkowany, to jednak trąci myszką. Nic dziwnego! Gdy powstawał jego trzon, później wielokrotnie modyfikowany, był rok 2006. Jak wtedy wyglądał nasz serwis? Oto odpowiedź :) . Od pewnego czasu intensywnie pracujemy nad nowym wystrojem naszej strony. Ma za zadanie łączyć największe zalety dotychczasowego wyglądu witryny (przejrzystość, czytelność) z nowoczesnym designem i nową funkcjonalnością. „Histmag.org”, dzięki Waszemu wsparciu, przywdzieje nowe szaty już w najbliższych miesiącach.

2. Inwestujemy w maturzystów! W listopadzie wydaliśmy książkę – poradnik maturalny z historii. Dla wielu z nich jest ona cenną pomocą w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Dodatkiem do książki miał być e-book z przygotowaną przez naszych ekspertów – Sebastiana Adamkiewicza i Karolinę Sikałę – maturą próbną z historii, wraz z kluczem odpowiedzi. Z powodu ograniczonych funduszy, rozważaliśmy rezygnację z jego wydania. Jednak, dzięki Waszemu zaangażowaniu, ta pomoc naukowa pojawi się w sieci już w najbliższych tygodniach.

3. Inwestujemy w studentów! Przyszłość leży w rękach ludzi młodych. Zdajemy sobie sprawę, jak trudno w Polsce o dziennikarzy rzetelnie piszących o historii. Dlatego też rozpoczynamy projekt warsztatów dziennikarskich, realizowanych w różnych miejscach naszego kraju, przeznaczonych dla miłośników historii, a zwłaszcza studentów tego kierunku. Start: w marcu, w Łodzi. Szczegółowe informacje umieścimy na naszych stronach i w newsletterze. Projekt zostanie zrealizowany dzięki Waszej pomocy.

Łączny koszt trzech powyższych projektów to co najmniej 3,5 tys. zł. W ubiegłym roku 36 osób (zobacz listę) wsparło nas kwotą blisko 2,5 tys. zł. Do pokrycia kosztów brakuje nam więc już bardzo niewiele.

To plan na najbliższe miesiące. Co czeka nas później? Stawiamy na dwie kwestie:

a) Będziemy intensywnie przekształcać „Histmag.org” z portalu, który głównie się czyta, w portal, który będziecie mogli aktywnie współtworzyć, w którym będziecie mogli dzielić się swoimi pasjami, poznawać wielu nowych znajomych, z przyjemnością dyskutować, zadawać pytania czy pomagać innym w odnajdywaniu na nie odpowiedzi.

W związku z tym czeka nas ciężka i kosztowna praca. Jesteśmy jednak przekonani, że jeśli nam się uda zrealizować choć ułamek naszych zamierzeń jeszcze w tym roku, efekt mile Was zaskoczy.

b) Jedną z głównych bolączek naszej redakcji jest niedostatek profesjonalnego sprzętu. Korzystamy z dyktafonów, kamer i aparatów, które nie zawsze pozwalają na w pełni profesjonalną obsługę dziennikarską różnego rodzaju imprez historycznych i innych istotnych wydarzeń. Im więcej środków uda nam się zgromadzić na zakup sprzętu, tym rzadziej będziemy ograniczani w naszych materiałach tylko do tekstu i niskiej jakości zdjęć. Wasze wsparcie będzie więc miało bezpośrednie odbicie w jakości materiałów na Histmag.org.

Prosimy Was o pomoc w realizacji naszych zamierzeń. Złotówka w skali miesiąca wydaje się kwotą niewielką. Jednak w jedności siła! Jeśli każda z osób czytających te słowa przekaże na nasze cele przynajmniej 12 zł rocznie, to – jak to mówi się na moim rodzinnym Górnym Śląsku – poradzymy!

Informację o możliwościach dokonania wpłat znajdziecie na stronie:
https://histmag.org/?id=553

Kolejne podsumowanie zbiórki funduszy wraz z dokładną informacją, co udało nam się zrealizować, przedstawię w newsletterze specjalnym i na stronach naszego portalu za kwartał.

Michał Świgoń
redaktor naczelny „Histmag.org”
https://histmag.org
m.swigon@histmag.org
GG: 2036620
tel.: 0692929681

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy

Uwaga, wyświetliliśmy tylko ostatnio opublikowane komentarze. Zobacz wszystkie komentarze!

Gość |

Popieram, musimy się zmobilizować. Jedna wpłata nic nie wskóra, ale jeśli będzie nas w tym roku choćby tylko setka - będzie to dla redakcji HM istotne wsparcie. Zainwestuję w Was w przyszłym miesiącu moimi złotówkami!Odpowiedz

Gość |

List zachęcił mnie do... liczenia. Dzięki Histmagowi przestałem kupować prasę historyczną - przestała mi po prostu być potrzebna. Oszczędzam na tym prawie 200 zł rocznie. Część z tej sumy przekażę w tym roku redakcji.Odpowiedz

Gość: Stefan Grabowski |

Ja już wpłaciłem w 2011 roku a Ty czytelniku??? Powodzenia w realizowaniu zamierzonego planu, z niecierpliwością oczekuje informacji na temat warsztatów dziennikarskich w Łodzi. Pozdrawiam redakcje!Odpowiedz

Dzięki serdeczne, chciałbym jednak coś sprostować. Nawet w prywatnych rozmowach nigdy nie dzielimy wspierających nas osób ze względu na to, że wpłaciły "mało" czy "dużo". Jesteśmy przekonani, że wspieracie nas tak jak pozwalają Wam Wasze możliwości i dyktuje serce, stąd każda wpłata jest dla nas wielka. Największą radość mamy zawsze z tego, że kolejna osoba przekonała się do zainwestowania w nas, dała nam kredyt zaufania.Odpowiedz

Gość: G |

Plan wygląda świetnie, będę trzymać kciuki! Postaram się też dorzucić swoje trzy grosze w postaci małego (takiego, na jakie w tej chwili mogę sobie pozwolić) wsparcia finansowego.Odpowiedz
Michał Świgoń

Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami oraz z Czytelnikami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza). Ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org