Dzięki Wam budujemy nowoczesny portal – list specjalny do Czytelników

opublikowano: 2011-01-13 20:52
wolna licencja
poleć artykuł:
Każdy ambitny projekt z biegiem czasu potrzebuje inwestora. Nie chcąc ryzykować utraty niezależności naszego portalu, poprosiliśmy Was o zainwestowanie w Histmag.org Początek był obiecujący – w samym tylko grudniu wsparliście nas kwotą sięgającą około 1,5 tys. złotych. Najwyższy czas odsłonić karty i przedstawić trzy projekty, które dzięki Wam i Waszemu wsparciu zrealizujemy. A także nasze plany na dalszą przyszłość. Apelujemy o dalsze wsparcie naszej inicjatywy.
REKLAMA
  1. Czas przywdziać nowe szaty! – od wielu miesięcy wskazywaliście, że choć wygląd naszej strony jest czytelny i uporządkowany, to jednak trąci myszką. Nic dziwnego! Gdy powstawał jego trzon, później wielokrotnie modyfikowany, był rok 2006. Jak wtedy wyglądał nasz serwis? Oto odpowiedź :) . Od pewnego czasu intensywnie pracujemy nad nowym wystrojem naszej strony. Ma za zadanie łączyć największe zalety dotychczasowego wyglądu witryny (przejrzystość, czytelność) z nowoczesnym designem i nową funkcjonalnością. „Histmag.org”, dzięki Waszemu wsparciu, przywdzieje nowe szaty już w najbliższych miesiącach.

2. Inwestujemy w maturzystów! W listopadzie wydaliśmy książkę – poradnik maturalny z historii. Dla wielu z nich jest ona cenną pomocą w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Dodatkiem do książki miał być e-book z przygotowaną przez naszych ekspertów – Sebastiana Adamkiewicza i Karolinę Sikałę – maturą próbną z historii, wraz z kluczem odpowiedzi. Z powodu ograniczonych funduszy, rozważaliśmy rezygnację z jego wydania. Jednak, dzięki Waszemu zaangażowaniu, ta pomoc naukowa pojawi się w sieci już w najbliższych tygodniach.

3. Inwestujemy w studentów! Przyszłość leży w rękach ludzi młodych. Zdajemy sobie sprawę, jak trudno w Polsce o dziennikarzy rzetelnie piszących o historii. Dlatego też rozpoczynamy projekt warsztatów dziennikarskich, realizowanych w różnych miejscach naszego kraju, przeznaczonych dla miłośników historii, a zwłaszcza studentów tego kierunku. Start: w marcu, w Łodzi. Szczegółowe informacje umieścimy na naszych stronach i w newsletterze. Projekt zostanie zrealizowany dzięki Waszej pomocy.

Łączny koszt trzech powyższych projektów to co najmniej 3,5 tys. zł. W ubiegłym roku 36 osób (zobacz listę) wsparło nas kwotą blisko 2,5 tys. zł. Do pokrycia kosztów brakuje nam więc już bardzo niewiele.

To plan na najbliższe miesiące. Co czeka nas później? Stawiamy na dwie kwestie:

a) Będziemy intensywnie przekształcać „Histmag.org” z portalu, który głównie się czyta, w portal, który będziecie mogli aktywnie współtworzyć, w którym będziecie mogli dzielić się swoimi pasjami, poznawać wielu nowych znajomych, z przyjemnością dyskutować, zadawać pytania czy pomagać innym w odnajdywaniu na nie odpowiedzi.

W związku z tym czeka nas ciężka i kosztowna praca. Jesteśmy jednak przekonani, że jeśli nam się uda zrealizować choć ułamek naszych zamierzeń jeszcze w tym roku, efekt mile Was zaskoczy.

b) Jedną z głównych bolączek naszej redakcji jest niedostatek profesjonalnego sprzętu. Korzystamy z dyktafonów, kamer i aparatów, które nie zawsze pozwalają na w pełni profesjonalną obsługę dziennikarską różnego rodzaju imprez historycznych i innych istotnych wydarzeń. Im więcej środków uda nam się zgromadzić na zakup sprzętu, tym rzadziej będziemy ograniczani w naszych materiałach tylko do tekstu i niskiej jakości zdjęć. Wasze wsparcie będzie więc miało bezpośrednie odbicie w jakości materiałów na Histmag.org.

Prosimy Was o pomoc w realizacji naszych zamierzeń. Złotówka w skali miesiąca wydaje się kwotą niewielką. Jednak w jedności siła! Jeśli każda z osób czytających te słowa przekaże na nasze cele przynajmniej 12 zł rocznie, to – jak to mówi się na moim rodzinnym Górnym Śląsku – poradzymy!

Informację o możliwościach dokonania wpłat znajdziecie na stronie:

https://histmag.org/?id=553

Kolejne podsumowanie zbiórki funduszy wraz z dokładną informacją, co udało nam się zrealizować, przedstawię w newsletterze specjalnym i na stronach naszego portalu za kwartał.

Michał Świgoń

redaktor naczelny „Histmag.org”

https://histmag.org

[email protected]">[email protected]">[email protected]

GG: 2036620

tel.: 0692929681

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Michał Świgoń
Założyciel i wydawca „Histmag.org”. Odpowiada za działania promocyjne serwisu, kontakt z reklamodawcami i szeroko pojęte kwestie marketingowe. Jako dziennikarz współpracował z mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi. Magister politologii Uniwersytetu Śląskiego (specjalność medioznawcza), ukończył również studia z zakresu marketingu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone