Festiwal Baby Jagi 2024 [program, atrakcje]

opublikowano: 2024-07-01 09:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W Grodzisku Owidz w dniach od 20 do 21 lipca 2024 roku odbędzie się już czwarta edycja Festiwalu Baby Jagi. W programie zaplanowano m.in. wykłady, warsztat dramy oparty na symbolice baśni o Wasylisie i Babie Jadze czy Baba Jaga Show.
REKLAMA
Baba Jaga, Iwan Bilibin, 1902 (zdjęcie poglądowe)

Zobacz także:

Festiwal Baby Jagi 2024: Program

Dr Joanna Rybarczyk-Dyjewska z Uniwersytetu Jagiellońskiego wygłosi wykład “Czary codzienności: wschodniosłowiańskie zamowy ludowe”. Tego samego dnia Monika Stasiak opowie: “Jak nie zostać pożartym? Rola Baby Jagi w rytuałach przejścia” oraz poprowadzi: “Z Babą Jagą rozmowy o śmierci”. Aleksandra Seliga i Katarzyna Kujawska opowiedzą o swojej wspólnej książce “Historie z Etherton. Tom 1: Zjawy i mary”. Podczas festiwalu spotkacie także inne pisarki i pisarzy: Ewę Kassalę, Franka Piątkowskiego, Wiktorię Korzeniewską i Grzegorza Gajka. ten ostatni wygłosi prelekcję: “Kobiety w słowiańskich mitach i legendach”.

W naszej sali konferencyjnej będzie można podziwiać niepowtarzalną wystawę grafik “Baba Yaga’s little book of hut maintenance” Anastazji Kashian z Wielkiej Brytanii (jedyna jej wystawa w Polsce).

W scenerii wczesnośredniowiecznego grodu Aneta Grzegorzewska opowie o kobiecych archetypach, z licznie zgromadzone zielarki opowiedzą o ziołach i poprowadzą warsztaty praktyczne.

Natalia Chabowska i Iwona Maternicka zaproszą chętnych na warsztat dramy oparty na symbolice baśni o Wasylisie i Babie Jadze. Dagmara Bałusz opowie o nieświadomości i snach, a Krzysztof Sawiński przybliży zagadnienie szamanizmu, zaprezentuje narzędzia szamańskie oraz pokaże, jak powstają bębny i grzechotki szamańskie.

Tradycyjnie nie zabraknie Baba Jaga Show, podczas którego wyłonimy Babę Jagę 2024 roku.

Dla miłośników tańca przygotowaliśmy relaksujący ecstatic dance, a wieczorem zapraszamy na klimatyczny koncert duetu MeHeHe.

Festiwalowi towarzyszyć będzie jarmark rękodzieła oraz strefa gastronomiczna, gdzie oprócz pysznego jedzenia znajdziecie również piwo rzemieślnicze.

Festiwal Baby Jagi 2024: bilety

Normalne (od 15 r.ż.):

  • karnet (2-dniowy) – 100 zł / os.
  • sobota – 70 zł / os.
  • niedziela – 50 zł / os.

Ulgowe (od 7 do 14 r. ż.):

  • karnet (2-dniowy) – 50 zł / os.
  • sobota – 35 zł / os.
  • niedziela –  25 zł / os.

Bilety można kupić TU!

Wstęp bezpłatny dla dzieci do lat 6 – nie dotyczy pola namiotowego.

Tylko w trakcie festiwalu funkcjonować będzie pole namiotowe przy przystani kajakowej w cenie 20 zł od osoby (od 3 r. ż). Niższa cena wyłącznie dla uczestników festiwalu. Wejściówkę kupić można w kasie w budynku głównym.

Festiwal Baby Jagi 2024: Miejsce wydarzenia:

Grodzisko Owidz

ul. Rycerska 1 Owidz, 

Pomorskie 83-211

Warto dodać, że Grodzisko w Owidzu to największa na Pomorzu rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu. Mieści się na terenie Kociewia, nieopodal Starogardu Gdańskiego. Od 2017 roku funkcjonuje tu jedyne w Europie Muzeum Mitologii Słowiańskiej.

Organizator wydarzenia:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu Grodzisko Owidz

Źródła:

www.owidz.pl

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone