Festiwal historyczny Wici na zamku Tenczyn pod patronatem Histmag.org

opublikowano: 2023-08-21 05:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
W ostatni weekend sierpnia polecamy udział w festiwalu historycznym Wici na zamku Tenczyn w Rudnie. Wśród atrakcji przewidziano m.in.: koncerty zespołów Śpiewnice oraz Javaryna i średniowieczny pokaz mody.
REKLAMA

26 i 27 sierpnia Zamek Tenczyn opanowany zostanie przez łuczników, wojów i konnicę, rzemieślników oraz muzyków i tancerzy z ogniem. Dwa dni będą doskonałą okazją dla odwiedzających teren wydarzenia, by ujrzeć jak przed tysiącem lat żyli i nasi przodkowie. Przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą turniejowe zmagania strzelców i tarczowników, którzy samojeden lub w grupach będą walczyli o tytuł najmężniejszego woja. Ponadto odbędą się koncerty muzyki dawnej – na scenie zamkowej wystąpią zespoły Śpiewnice oraz Javaryna. Na dziedzińcu zabytku odbędzie się średniowieczny pokaz mody. Odtwórcy zaprezentują swoje najwystawniejsze i najpiękniejsze historyczne stroje. W oba dni funkcjonować będą liczne kramy z wyrobami rzemieślniczymi. Wszystko to, a nawet jeszcze więcej, już w ostatni weekend sierpnia na zamku Tenczyn!

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone