Film „Zapomniane dziewczęta” w Warszawie pod patronatem Histmag.org

opublikowano: 2023-10-26 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
28 października, w Warszawie odbędzie się wydarzenie „Premiera filmu „Zapomniane dziewczęta – historia Przysposobienia Wojskowego Kobiet oczami Haliny Wiśniewskiej" oraz panel dyskusyjny w ramach inauguracji obchodów 100-lecia powstania PWK”. Organizatorem jest Ogólnopolska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Przysposobienia Wojskowego Kobiet (OGRH).
REKLAMA
Fot. Materiały prasowe

Wydarzenie będzie połączeniem dwóch ważnych dla organizatora momentów. Mianowicie odbędzie się premiera filmu pt. „Zapomniane dziewczęta. Historia Przysposobienia Wojskowego Kobiet oczami Haliny Wiśniewskiej” oraz panel dyskusyjny na temat perspektywy kobiet w historii, w ramach obchodów 100-lecia powstania Przysposobienia Wojskowego Kobiet. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli zobaczyć wystawę o historii PWK pt. „Dla Przeszłości” oraz unikatowe eksponaty związane z PWK znajdujące się w prywatnych kolekcjach członkiń stowarzyszenia.

Film "Zapomniane Dziewczęta…" to wywiad z Panią Haliną Wiśniewską – przedwojenną członkinią Przysposobienia Wojskowego Kobiet oraz filmowe ilustracje, inscenizacje wspomnień Pani Haliny. Pani Halina odpowiada niezwykle barwnie i ciekawie, tak że widz jest w stanie wczuć się w klimat obozów PWK. Uroczysta premiera filmu będzie zwieńczeniem dwóch lat pracy nad produkcją.

W ramach obchodów 100-lecia powstania Przysposobienia Wojskowego Kobiet odbędzie się panel dyskusyjny, w czasie którego porozmawiamy o tym jak i ile mówi się o historii z perspektywy kobiet. Rola kobiet często bywa pomijana bądź umniejszana w historii powszechnej, dlatego też zastanowimy się również nad tym jak zmienić obowiązującą narrację. Do współpracy zaprosiłyśmy niezwykłe kobiety – ekspertki w dziedzinie historii. Więcej o panelistkach można przeczytać w zakładce „Paneliści”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 28 października 2023 roku o godzinie 15:00 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie.

Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy oraz patronatem medialnym naszego portalu - HISTMAG.org

Link https://youtu.be/JKjcd_87lqQ?feature=shared

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Mat. pras.
Ten news powstał w oparciu o informację prasową lub inne materiały poddane opracowaniu redakcyjnemu.

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone