„Gra z cieniem” to nowy, historyczno-kryminalny serial TVP 1

opublikowano: 2024-06-04 07:45
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Znamy kolejny tytuł, który znajdzie się w jesienne ramówce TVP. To historyczno-kryminalny serial „Gra z cieniem”, reżyserowany przez Kingę Dębską. Fabuła owiana jest jeszcze tajemnicą, ale wiadomo, że akcja produkcji będzie rozgrywała się w Polsce w latach 50.
REKLAMA
Park Staromiejski w latach 50.–60. XX wieku (fot. Ignacy Płażewski).

Zobacz także:

Pod koniec maja Telewizja Polska zakończyła emisję serialu „Matylda”. W jesiennej ramówce tytuł ten ma zastąpić inna produkcja historyczno-kryminalna, a mianowicie „Gra z cieniem”. Za reżyserię odpowiada Kinga Dębska, która ma na swoim koncie już takie produkcje jak „Zabawa zabawa”, „Moje córki krowy” czy „Zupa nic”. Z kolei scenariusz został napisany przez pochodzące z Łodzi małżeństwo - Annę i Macieja Świerkockich, a producentem wykonawczym jest Opus Film. W obsadzie zobaczymy m.in. takich aktorów jak:  Anna Dereszowska, Marcin Hycnar, Natalia Rybicka, Grzegorz Małecki oraz Karolina Gruszka.

„Gra z cieniem”: O czym opowie fabula serialu?

Fabuła owiana jest jeszcze tajemnicą. Wiadomo jedynie, że akcja została osadzona w latach 50. XX wieku w stalinowskiej Polsce. Gdzie dokładnie? Jak poinformowała TVP, zdjęcia do serialu realizowano m.in. w Łodzi (na ulicach Kilińskiego, Piotrkowskiej i Tuwima, Kaliszu, Pabianicach, gminie Bełchatów i w Zgierzu. Na stronie internetowe TVP Łódź można zobaczyć obszerną relację z planu.

 

REKLAMA

Jesienna ramówka TVP

Przypomnijmy, że kolejnym serialem, który znajdzie się w jesiennej ramówce TVP, jest serial „Królowie”. To kontynuacja popularnej serii „Korona królów. Jagiellonowie". Tym razem bohaterami filmowej opowieści będą synowie Władysława Jagiełły: Kazimierz Jagiellończyk i Władysław Warneńczyk.

Znana jest już obsada produkcji. W postać Kazimierza Jagiellończyka wcieli się Michał Kaszyński, a Władysława Warneńczyka zagra Krzysztof Świłpa. W serialu zagrają także: Przemysław Stippa (Zbigniew Oleśnicki), Adam Zdrójkowski (Gromek), Aleksandra Justa (ochmistrzyni Karska), Robert Gulaczyk (Fedor), Anna Oberc (Katka), Wojciech Błach (Johann), Bartłomiej Nowosielski (Klemens), Piotr Miazga (Nawoj), Jan Jankowski (Jan z Czyżowa) i Hanna Zbyryt (Gertruda).

Liczący 80 odcinków serial kręcony jest m.in. w: Biskupinie, Iłży, Wąchocku, Rogalinie, Kazimierzu Dolnym oraz w lasach nad Świdrem. Akcja produkcji została osadzona w 1440 roku.

Źródła:

www.naekranie.pl,

www.wirtualnemedia.pl,

www.kultura.onet.pl,

www.lodz.tvp.pl

Polecamy e-book Mariusza Gadomskiego – „Kryminalne Wilno”

Mariusz Gadomski
„Kryminalne Wilno”
cena:
16,90 zł
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
184
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-56-3
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone