Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Historia społeczna, Historia wojskowości, Książki, 1945-1989
Opublikowany: 2012-02-23 13:30
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Gregor Dallas – „Zatruty pokój. 1945 – wojna, która się nie skończyła”

Rok 1945 nie przyniósł porozumienia pokojowego. Zamiast niego o obliczu Europy zdecydowały armie - doprowadziły do podziału kontynentu, podziału, który miał niewiele wspólnego z warunkami geograficznymi, tradycjami kulturowymi czy historycznymi. Opowieść o zatrutym pokoju zaczyna się w Berlinie w dniu samobójstwa Hitlera.
REKLAMA
Gregor Dallas
Zatruty pokój. 1945 – wojna, która się nie skończyła
69,90 zł
Wydawca: Bukowy Las
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 758
Format: 16*24 cm
ISBN: 978-83-62478-28-6

Prowadzony przez Gregora Dallasa czytelnik śledzi następnie poczynania walczących armii i towarzyszy cywilom w rozkwitającym w czasie wojny Waszyngtonie, bombardowanym Londynie, wyzwalanym Paryżu, unicestwianej Warszawie, przeklętym Berlinie i ogarniętej niedostatkiem i politycznym terrorem Moskwie. Swym mistrzowskim opisem dziejów - dramatycznym, pouczającym, burzącym stereotypowe poglądy - Dallas zmusza do refleksji nad siłami, które wpływają na bieg historii. Prezentuje dogłębne spojrzenie na konflikty, motywy, wszelkie za i przeciw, które odcisnęły piętno na finale II wojny światowej i na długie lata ustaliły niesprawiedliwe podziały, leżące u źródeł zimnej wojny i wpływające na obraz dzisiejszej Europy.

Książka z przedmową napisaną przez Autora specjalnie do wydania polskiego.

Gregor Dallas jest uznanym brytyjskim historykiem skupiającym się w swych badaniach na finałach wielkich wojen. Przed Zatrutym pokojem opublikował: 1815: The Roads to Waterloo oraz 1918: War and Peace, które wspólnie tworzą całość zwaną Trylogią wojny i pokoju. Wykształcony na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i w USA, obecnie mieszka niedaleko Paryża i m.in. publikuje książki na temat historii Francji. Autor odwiedził Polskę jesienią 2010 r., jest znawcą naszej historii i napisał specjalnie wstęp do polskiego wydania Zatrutego pokoju. Więcej o autorze, jego pracach naukowych i zainteresowaniach społecznych na stronie: www.gd-frontiers.net.

Gregor Dallas postanowił zająć się nie przebiegiem konfliktu, lecz jego konsekwencjami. I uczynił to w zakresie, z jakim dotąd się nie spotkałem (…) Niezapomniana książka wyśmienitego autora.

Noble Frankland, „The Spectator”

Znakomita publikacja; pobudzająca wyobraźnię i niesłychanie ambitna.

„Scotsman”

Historia – niezwykle poruszająca tragizmem zwykłych ludzi, pokazanym na tle światowej polityki prowadzonej na najwyższych szczeblach – zręcznie opowiedziana przez Gregora Dallasa, jest niezbędna do zrozumienia tego, co wiemy, i tego, czego nie wiemy o katastrofalnym końcu II wojny światowej.

„Booklist”

Zobacz też inne wartościowe książki w ofercie Wydawnictwa Bukowy Las.

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy