Autor: Reklama
Tagi: Reklamy, Historia polityczna, Historia społeczna, Historia gospodarki, Historia państwa i prawa, Książki, Kraje Europy środkowo-wschodniej, Historia współczesna
Opublikowany: 2022-11-25 06:02
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Grzegorz W. Kołodko – „Wojna i pokój”

„Wojna i pokój” Grzegorza W. Kołodki to publikacja dla tych, którzy lubią zgłębiać problemy. Światowej klasy ekspert oferuje czytelnikowi analizę sytuacji wojennej w Ukrainie. Geopolitycznemu układowi sił przygląda się z perspektywy ekonomisty. Czy sankcje stosowane wobec Rosji spowodują oczekiwane efekty? Co czeka nas w związku z inflacją?
REKLAMA
Grzegorz W. Kołodko
„Wojna i pokój”
39 zł
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Okładka: miękka
Liczba stron: 272
Data i miejsce wydania: 2022
Premiera: 13.10.2022
Format: 14.8x21.0 cm
ISBN: 978-83-012-2590-2
EAN: 9788301225902

Tymi problemami żyje teraz cały świat!

Od miesięcy z niepokojem śledzimy wiadomości. Wojna w Ukrainie, wyścig zbrojeń, kryzys gospodarczy i energetyczny, długofalowe skutki pandemii i napięte nastroje społeczne. Żyjemy w burzliwych czasach, pełnych niepewności o to, co będzie jutro.

Czasem wręcz trudno odnaleźć się w gąszczu informacji i komentarzy.

Tu z pomocą przychodzi prof. Grzegorz W. Kołodko. W swojej najnowszej książce „Wojna i pokój” tłumaczy zawiłości geopolityki i jej wpływu na ekonomię. Jest to pierwsza taka ekspercka analiza czasów wojny w Ukrainie.

Autor – uznany ekonomista i nieulegający modom humanista, nie boi się stawiać niepopularnych, wręcz kontrowersyjnych tez. Co sprawia, że nie pozostaniesz obojętny po przeczytaniu tej książki.

Dołącz do grona Czytelników i dowiedz się:

  • Jak intepretować bieżące wydarzenia i decyzje, by zrozumieć jak najwięcej z tego, co i dlaczego się teraz dzieje?
  • Dlaczego wydawanie coraz większych pieniędzy na wojsko nie prowadzi do pokoju, a tylko nakręca wyścig zbrojeń?
  • Jakie są kulisy deklarowanej hucznie jedności Zachodu wobec potępienia agresji na Ukrainę?
  • Czy zastosowane sankcje wobec Rosji mają szanse spowodować pożądane zmiany?
  • Kto wtórował ogromnym transferom pieniędzy rosyjskich oligarchów i brał w nich udział?
  • Czy wielka inflacja to opóźniona faktura za pandemię i przedpłata za wojnę?
  • Co i dlaczego nas czeka?

Książkę „Wojna i pokój” polecamy każdemu, kto chce lepiej zrozumieć sytuację na świecie tu i teraz. Napisana w przystępnej formie eseju, daje interdyscyplinarne spojrzenie na wyzwania współczesności z perspektywy nauk politycznych, ekonomii, socjologii, a także filozofii.

Taką książkę mógł napisać tylko jeden autor! Profesor Grzegorz W. Kołodko – światowej sławy uczony, najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista, skuteczny polityk gospodarczy, popularyzator wiedzy, globtroter, wielbiciel natury i kultury, maratończyk. Wielowymiarowe podejście do analiz i syntez płynące z tych rozmaitych ról społecznych łatwo dostrzec w jego bestselerowej, wydanej w kilkunastu językach trylogii o świecie, do lektury której sięgnęły masy czytelników. Ta praca – w ślad za opublikowanym pół roku wcześniej dziełem zatytułowanym „Świat w matni” – w sposób interdyscyplinarny kontynuuje wątki dyskutowane na tamtych kartach, wyjaśniając sytuację społeczno-gospodarczą w powiązaniu z problemami bezpieczeństwa, środowiska, klimatu, demografii, kultury, technologii i – jakżeby inaczej – polityki. Chyba nikt nie potrafi w sposób tak fascynujący łączyć opisu rozmaitych zjawisk i procesów występujących na tych polach w kompleksowy, wewnętrznie sprzężony układ. Jak powiada autor, rzeczy dzieją się tak, jak się dzieją, ponieważ wiele dzieje się naraz. A dzieje się tak dużo, że można się w tym wszystkim pogubić. Ale oto udostępniamy Czytelnikom pracę profesora Kołodko, która umożliwia dostrzeżenie ogromu zjawisk i procesów i, co jeszcze ważniejsze, ich nieortodoksyjną interpretację. Książka napisana jest w sposób przystępny, w porywającym stylu, z wielką swadą, ale zarazem z ogromną precyzją. Jej lektura otwiera oczy. George Orwell powiadał: „Wolność słowa to moje prawo do mówienia tego, czego nie chcesz słyszeć”. Wydawnictwo Naukowe PWN umożliwia autorowi tej wyjątkowej książki skorzystanie z tego prawa.  

Książkę  „Wojna i pokój” zamówicie pod tym linkiem!

Zobacz też pozostałe książki, dostępne w ofercie Wydawnictwa Naukowego PWN.

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy