HOME MOVIES: NIECHCIANE ARCHIWA | Amatorskie nagrania filmowe jako źródło historyczne

opublikowano: 2023-11-30 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Home movies: niechciane archiwa”. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20 w Warszawie.
REKLAMA
Żołnierze kompanii propagandowych przy przeglądaniu materiałów, marzec 1940. Fot. Bundesarchiv/Wikimedia Commons

Podczas piątego, ostatniego spotkania z cyklu „Home movies: niechciane archiwa” porozmawiamy o filmach amatorskich jako źródle do badań historycznych. Co nowego wnoszą te materiały do naszej wiedzy na temat nazizmu i II wojny światowej? Czym różnią się one od innych źródeł: dokumentów urzędowych, relacji świadków, zdjęć czy filmów propagandowych? Na co trzeba szczególnie uważać przy ich analizie?

W dyskusji udział wezmą dr hab. Magdalena Saryusz-Wolska i dr Margarete Wach. Spotkanie poprowadzi dr Zofia Wóycicka (Wydział Socjologii UW).  

Cykl spotkań „Home movies: niechciane archiwa" jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Partnerzy: Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie.

Odwiedź stronę Domu Spotkań z Historią!

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone