HOME MOVIES: NIECHCIANE ARCHIWA | Ludność żydowska pod okupacją niemiecką

opublikowano: 2023-11-03 06:00
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Home movies: niechciane archiwa”. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20 w Warszawie.
REKLAMA
Getto w Łodzi, kwiecień-maj 1940. Fot. Bundesarchiv/Wikimedia Commons

Tematem spotkania będą amatorskie filmy nagrywane przez żołnierzy i przedsiębiorców pokazujące ludność żydowską i getta na terenach byłej RP w pierwszym okresie niemieckiej okupacji. Czym różnią się one od materiałów propagandowych? Co szokowało, zaskakiwało, fascynowało Niemców trzymających kamery? Opowiedzą o tym nasi goście: prof. Andrzej Żbikowski i dr Annika Wienert. Spotkanie poprowadzi dr Zofia Wóycicka (Wydział Socjologii UW).

Cykl spotkań „Home movies: niechciane archiwa" jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Partnerzy: Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie.

Odwiedź stronę Domu Spotkań z Historią!

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone