HOME MOVIES: NIECHCIANE ARCHIWA | Różne Polski

opublikowano: 2023-11-16 06:02
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Dom Spotkań z Historią zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Home movies: niechciane archiwa”. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20 w Warszawie.
REKLAMA
Kontrola ludnościprzez niemiecki patrol filmowana przez kompanię propagandową, styczeń 1940. Fot. Bundesarchiv/Wikimedia Commons  

Jak różniła się sytuacja mieszkańców II Rzeczpospolitej w czasieokupacji niemieckiej w zależności od tego, w której części krajumieszkali przed wojną? Jakie były plany III Rzeszy wobec określonychterenów? Podczas spotkania zobaczymy filmy amatorskie m.in. z okolic Zakopanego oraz terenów wcielonych do Rzeszy.

W dyskusji udział wezmą dr Łukasz Krzyżanowski i dr ChristhardtHenschel. Spotkanie poprowadzi dr Dominik Czapigo (Ośrodek KARTA).

Cykl spotkań „Home movies: niechciane archiwa" jest współfinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Partnerzy: Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie, Niemiecki Instytut Historyczny w Warszawie.  

Odwiedź stronę Domu Spotkań z Historią!

REKLAMA
Komentarze

O autorze

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone