Opublikowano
2019-11-06 16:25
Licencja
Wolna licencja

Henryk Poddębski: miasto i wieś w II RP [Galeria]

Henryk Poddębski (1890-1945) był polskim fotografem i krajoznawcą, którego kunszt ceniono mocno w okresie międzywojnia. Poddębski na swoich fotografiach uchwycił życie codzienne mieszkańców II RP, trudy ich pracy i sposoby wypoczynku. Zdjęcia prezentują zarówno sielską wieś, jak i gwarne miasta, miejscowości Kresów Wschodnich, jak i krańce Wielkopolski. Warto się z nimi zapoznać!


Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Paweł Czechowski

Ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. W historii najbardziej pasjonuje go wiek XX, poza historią - piłka nożna.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Redakcja i autor zezwalają na jego dowolny przedruk i wykorzystanie (również w celach komercyjnych) pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału oraz miejsce pierwotnej publikacji – Portal historyczny Histmag.org, a także nazwę licencji (CC BY-SA 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.

UWAGA: Jeśli w treści artykułu nie zaznaczono inaczej, licencja nie dotyczy ilustracji i filmów dołączonych do materiału – w kwestii ich wykorzystania prosimy stosować się do wskazówek w opisie pod nimi lub – w razie ich braku – o kontakt z redakcją: redakcja@histmag.org