Opublikowano
2009-11-19 22:41
Licencja
Prawa zastrzeżone

Herstoria – kobiety w historii czy historia kobiet?

We wtorek 24 listopada o godzinie 19.00 w Krakowie Fundacja Przestrzeń Kobiet zaprasza na spotkanie „Historia, Herstoria - kobiety w historii czy historia kobiet?”, które odbędzie się w ramach projektu „Krakowski Szlak Kobiet”. Spotkanie poprowadzi Ewa Furgał - redaktorka i współautorka książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek”, trenerka prowadzonych przez Fundację warsztatów historii kobiet. Gościnią spotkania będzie dr Dobrochna Kałwa.


O tym, czym jest genderowa perspektywa w historii, jakie są jej korzenie, metody, dorobek, trudności i szanse, a także o tym, do czego potrzebne nam kobiety w historii i historia kobiet, porozmawiamy z dr Dobrochną Kałwą - historyczką, pracownicą naukową Wydziału Historii UJ, zajmującą się historią kobiet i w Polsce i Europie w XIX i XX wieku, metodologią gender, historią społeczną, oral history, autorką m.in. książki pt. „Kobieta aktywna w Polsce międzywojennej”. Podczas spotkania będzie można otrzymać nieodpłatny egzemplarz książki „Krakowski Szlak Kobiet. Przewodniczka po Krakowie Emancypantek” – zapowiadają organizatorki.

Miejsce: kawiarnia Cafe Szafe, ul. Felicjanek 10, Kraków, wstęp wolny

Zobacz też:

Napisz komentarz
Regulamin komentarzy
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Grażyna Latos

Absolwentka Szkoły Gender Mainstreaming oraz Akademii Media i Gender w IBL PAN. Jedna z autorek publikacji „20 lat 20 zmian. Kobiety w Polsce w okresie transformacji 1989-2009”. Współpracuje z Fundacją Feminoteką oraz Fundacją Gender Center. Od lipca 2008 roku stała publicystka „Histmaga”. Od marca 2009 do czerwca 2010 w składzie redakcji. Do września 2011 członkini rady merytorycznej.

Prawa zastrzeżone – ten materiał jest chroniony przez przepisy prawa autorskiego.

Kopiowanie, przedrukowywanie (poza dozwolonymi prawnie wyjątkami) wyłącznie za zgodą redakcji: redakcja@histmag.org