„Histmag” na Powszechnym Zjeździe Historyków

opublikowano: 2009-09-15 13:17
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Jednym z patronów medialnych tegorocznego XVIII Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich jest „Histmag.org”. Na zjeździe pojawią się trzej przedstawiciele naszej redakcji, jako obsługa medialna imprezy. Wiele osób związanych z naszym portalem można będzie znaleźć także wśród gości i prelegentów imprezy. Z „Histmagiem” będzie można się spotkać na stoisku naszego portalu, oraz na specjalnym sympozjum, które odbędzie się w piątek po południu.
REKLAMA

Od środy do piątku przez cały dzień (9:00-18:00) będzie można odwiedzić stoisko „Histmaga” na Salonie Książki Humanistycznej (w Centrum Nauk Humanistycznych). Na stoisku będzie można między innymi za darmo skorzystać z internetu, zapoznać się z naszym portalem, zakupić „Źródła nienawiści” i nawiązać z nami współpracę. Będziemy też prezentować publikacje współpracujących z nami wydawnictw i materiały związane z imprezami objętymi naszym patronatem medialnym.

18 września o godzinie 16:30 odbędzie się natomiast kolejne (po spotkaniach w Warszawie i Łodzi) sympozjum z cyklu „Historia w internecie. Internet w historii”. Obok stałych uczestników tej imprezy (Kamila Janickiego, Sebastiana Adamkiewicza, Marcina Wilkowskiego) wystąpi także gość specjalny, prof. dr hab. Andrzej Radomski – lubelski metodolog historii, znany z niekonwencjonalnego i nowoczesnego podejścia do wykorzystania internetu w badaniach naukowych. Na sympozjum zapraszamy do sali 118 w Centrum Nauk Humanistycznych.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dużych imprez, którym patronowaliśmy, między innymi warszawskich Targów Książki Historycznej czy Ogólnopolskiego Zjazdu Historyków Studentów, będziemy na bieżąco relacjonować przebieg zjazdu. Ze względu na skalę tej imprezy zapewne uda nam się uchwycić jedynie cząstkę jej ogólnego obrazu. Mamy jednak nadzieję, że relacje, wywiady i fotoreportaże przygotowane przez naszych dziennikarzy okażą się cenne dla osób, które nie miały możliwości zawitać do Olsztyna.

Zobacz też

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone