Autor: Redakcja
Tagi: Redakcyjne, Reportaże/relacje, Warszawa, Polska, Pamięć zbiorowa i polityka historyczna, Ujęcia przekrojowe
Opublikowany: 2022-11-26 10:59
Licencja: wszystkie prawa zastrzeżone

Histmag.org wyróżniony podczas BohaterONów 2022!

Podczas tegorocznej gali BohaterOn redakcja portalu Histmag.org otrzymała wyróżnienie za wieloletnią, rzetelną popularyzację wiedzy historycznej. Dziękujemy za zaufanie, jakim niezmiennie obdarzacie naszą pracę!
REKLAMA
Od lewej: redaktor naczelny Histmag.org Mateusz Balcerkiewicz i wydawca portalu Michał Świgoń z dyplomem BohaterOn podczas gali finałowej.

W tym roku redakcja portalu Histmag.org została nominowana do nagrody BohaterON w kategorii „Dziennikarz”. Jak czytamy w opisie nominacji:

Nominacja za prowadzenie najdłużej istniejącego i najbardziej popularnego internetowego serwisu historycznego w Polsce, który w sposób odpowiedzialny i przystępny, ale bez zbędnych uproszczeń popularyzuje wiedzę historyczną w myśl idei, że historia jest ciekawa i może być interesująca dla każdego. Miesięcznie portal gromadzi kilkaset tysięcy czytelników, a na jego łamach publikowane są setki recenzji, artykułów i newsów. Redakcja zorganizowała liczne akcje społeczne oraz wielokrotnie patronowała medialnie książkom, imprezom kulturalnym i naukowym. Historia przedstawiana jest w serwisie w sposób interdyscyplinarny. Nie liczą się tylko konkretne wydarzenia, ważne jest, jak wpływają one na współczesne życie społeczne i kulturalne – w literaturze, muzyce, sztuce czy bieżącej polityce. Odpowiedzialnie i neutralnie – zgodnie z zasadami publicystyki, w oparciu o badania naukowe i materiały źródłowe – prezentują treści dalekie od powszechnej w dzisiejszych czasach formy charakterystycznej dla tabloidów. Wiedza i wartość – to najważniejsze cele autorów tekstów, którzy stanowią grupę o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych, społecznych, religijnych czy naukowych. Tym, co łączy dziennikarzy związanych z portalem, jest historia, prawda i chęć pielęgnowania patriotyzmu wśród internautów poszukujących wartościowych treści. Portal z założenia jest nie tylko źródłem historycznej wiedzy i wynikających z niej wielopłaszczyznowych kontekstów, ale również miejscem do dyskusji i ścierania się różnych opinii oraz poglądów. Niezależnie od lokalizacji, niezależnie od wieku, ponieważ wszystkich nas łączy historia.

Podczas gali finałowej, która odbyła się 25 listopada w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, redaktor naczelny Histmaga Mateusz Balcerkiewicz oraz wydawca portalu Michał Świgoń odebrali pamiątkowy dyplom, który jest uhonorowaniem wieloletniej pracy redakcji na rzecz rzetelnej popularyzacji wiedzy historycznej, w tym szczególnie XX-wiecznej historii Polski.

Dziękujemy za wszystkie oddane na nas w trakcie głosowania internetowego głosy i zaufanie, jakim niezmiennie nas obdarzacie! Będziemy dalej ciężko pracować aby do ciągle rosnącego, blisko półmilionowego grona naszych stałych czytelników, jak i do do wszystkich polskich internautów, trafiały treści wysokiej jakości, przygotowane rzetelnie, ciekawie, a przede wszystkim z miłością do tego, co nas łączy – a łączy nas historia!

Wszystkim zwycięzcom plebiscytu BohaterON 2022 oraz pozostałym finalistom serdecznie gratulujemy!

Relację z wydarzenia można zobaczyć poniżej:

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, możesz nas wesprzeć:

- kupując produkty w naszym sklepie

- zostając naszym patronem

- lub bezpośrednią wpłatą:

Histmag jest darmowy. Prowadzenie go wiąże się jednak z kosztami. Pomóż nam je pokryć, ofiarowując drobne wsparcie! Każda złotówka ma dla nas znaczenie.

REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy