Historyczne sąsiadów rozmowy o totalitaryzmie...

opublikowano: 2008-09-18 19:34
wszystkie prawa zastrzeżone
poleć artykuł:
Niemieccy i polscy studenci o totalitaryzmie. Zapraszamy na warsztaty organizowane przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego w Krzyżowej pod Wrocławiem.
REKLAMA

Warsztaty odbędą się w dniach 26 do 31 października. Celem spotkania polskich i niemieckich studentów jest uwrażliwienie na świadomość historyczną oraz sposób myślenia o historii sąsiadów zza Odry i Nysy. Warsztaty mają też umożliwić konstruktywną dyskusję o najnowszej historii.

Program planowanej imprezy Monika Rozenek, szefowa współorganizującego warsztaty Studenckiego Koła Naukowego Historyków im. Karola Maleczyńskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego przedstawia następująco: - Na uczestników czeka m.in. spotkanie ze świadkami historii, żołnierzami Armii Krajowej, warsztaty i dyskusje o totalitaryzmie, szansa na poznanie działalności Fundacji Krzyżowa, zajęcia związane z wystawą „Odrzucając kłamstwo”. W programie przewidzieliśmy także miejsce na referaty uczestników na tematy związane z totalitaryzmem.

Warsztaty organizuje Fundacja „Krzyżowa” przy współpracy Instytutu Filologii Słowiańskiej z Drezna oraz wspomnianego wyżej koła studenckiego.

Seminarium odbywa się w języku polskim i niemieckim. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie. Koszt udziału wynosi 150 zł, obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie i program. Uczestnicy oprócz tego samodzielnie pokrywają koszt dojazdu do i z Krzyżowej. Projekt jest dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Zainteresowani udziałem w warsztatach proszeni są o kontakt mailowy, najpóźniej do 10 października ze SKNH im. Karola Maleczyńskiego pod adresem: [email protected]">[email protected].">[email protected].

REKLAMA
Komentarze

O autorze
Kamil Janicki
Historyk, były redaktor naczelny „Histmag.org” (lipiec 2008 – maj 2010), obecnie prowadzi biuro tłumaczeń, usług wydawniczych i internetowych. Zawodowo zajmuje się książką historyczną, a także publicystyką historyczną. Jest redaktorem i tłumaczem kilkudziesięciu książek, głównym autorem i redaktorem naukowym książki „Źródła nienawiści. Konflikty etniczne w krajach postkomunistycznych” (2009) a także autorem około 700 artykułów – dziennikarskich, popularnonaukowych i naukowych, publikowanych zarówno w internecie, jak i drukiem (również za granicą).

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone