Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek
Tagi: Newsy, Film i telewizja
Opublikowany: 2021-01-16 21:34
Licencja: wolna licencja

„Hotel Vidago Palace” - nowy serial o Portugalii w latach 30. XX wieku

„Hotel Vidago Palace” to nowy miniserial serial kostiumowy w reżyserii Henrique Oliveiry, który w przyszłym tygodniu zagości na małym ekranie. Będzie emitowany od 19 do 26 stycznia o godz. 21:50 z wyjątkiem soboty i niedzieli.

„Hotel Vidago Palace”, fot. screen z trailera zapowiadającego serial

Obecnie wieczorami od poniedziałku do piątku na antenie TVP2 można oglądać „Królową piękności”, rosyjski serial obyczajowy z 2015 roku, który opowiada o losach Jekateriny Panowej, młodziutkiej Rosjanki, pochodzącej prowincji, która postanowiła zostać światowej sławy modelką i szybko podbija świat mody, zostając pierwszą Rosjanką, biorącą udział w pokazach mody organizowanych w Paryżu. Droga na szczyt okazuje się niezwykle wyboista, lecz bohaterka konsekwentnie wspina się po szczeblach kariery. Finałowy odcinek zostanie wyemitowany 18 stycznia.

TVP zastąpi „Królową piękności” nowym serialem kostiumowym. Tym razem postawiono na produkcję portugalsko-hiszpańską, która powstała w 2017 roku.

Akcja rozgrywa się w sierpniu 1936 roku, a więc tuż po wybuchu hiszpańskiej wojny domowej i inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Berlinie. Wydarzenia toczą się głównie w eleganckim portugalskim hotelu Vidago Palace, który znajduje się przy granicy z Hiszpanią. Fabuła opowiada milosną historię Carloty (Mikaela Lupu), córki hrabiów Vimieiro i narzeczonej Césara da Silva (Pedro Barroso) oraz młodego pracownika hotelu - Pedro (David Seijo).

W serialu występują m.in.: Anabela Teixeira (Lívia de Vimieiro), Margarida Marinho (Benvinda da Silva), João Didelet (Bonifácio da Silva), Marcantonio Del Carlo (Martim de Vimieiro), Beatriz Barosa (São da Silva), Custódia Gallego (Cremilde) i Sérgio Praia (Lopes).

Źródła

www.historia.org.pl, www.onet.pl, www.wirtualnemedia.pl

Polecamy e-book Anny Wójciuk – „Jedz, pij i popuszczaj pasa. Staropolskie obyczaje i rozrywki”

Anna Wójciuk
Jedz, pij i popuszczaj pasa. Staropolskie obyczaje i rozrywki
9,90 zł
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 115
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-41-9

Śledź nas!
Komentarze
lub zaloguj się za pośrednictwem konta Google

O autorze
Magdalena Mikrut-Majeranek
Doktor nauk humanistycznych, kulturoznawca, historyk i dziennikarz. Autorka monografii "Historia Rozbarku i parafii św. Jacka w Bytomiu" oraz współautorka książek "Miasto jako wielowymiarowy przedmiot badań" oraz "Polityka senioralna w jednostkach samorządu terytorialnego", a także licznych artykułów naukowych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dobrej literatury. Zastępca redaktora naczelnego portalu Histmag.org.

Wszystkie teksty autora

Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
telefon: 692 929 681
m.swigon@histmag.org
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
redakcja@histmag.org
telefon: 798 537 653
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy