Igrzyska Olimpijskie - historia i polscy Olimpijczycy

opublikowano: 2014-02-23 22:56
wolna licencja
poleć artykuł:
Nowożytne letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie rozpalają emocje kibiców od lat. Jaka jest historia igrzysk olimpijskich, także tych starożytnych? Jakie sukcesy odnosili polscy olimpijczycy, kim byli sławni olimpijscy medaliści? Między innymi tego o Igrzyskach Olimpijskich dowiecie się z naszych artykułów.
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie - historia

Historia igrzysk olimpijskich jest równie długa jak historia sportu. Jaka jest historia igrzysk starożytnych? Jak z kolei wyglądało odrodzenie igrzysk i pierwsze igrzyska nowożytne? Jaka jest historia Pierre'a de Coubertin – ojca nowożytnych igrzysk olimpijskich? O tym wszystkim przeczytasz w poniższych artykułach.

Polscy olimpijczycy - sukcesy

Reprezentanci Polski występują na igrzyskach olimpijskich już od 1924 roku. Jaka jest historia ich startów? Jak wyglądają sukcesy polskich sportowców zachowane na archiwalnych filmach? Kim był Janusz Kusociński – fenomen światowych bieżni? O tym piszemy w poniższych tekstach.

Polacy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Jakie sukcesy osiągali Polacy na zimowych igrzyskach olimpijskich? Jaka jest historia skoków narciarskich i olimpijskich sukcesów Polaków w tej dyscyplinie? Jak wyglądają sukcesy polskich sportowców zachowane na archiwalnych filmach? O tym piszemy w poniższych tekstach.

Berlin 1936 - Hitler i Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie w Berlinie w 1936 roku przyniosły wiele kontrowersji ze względu na to, że w tym czasie Niemcami rządził Adolf Hitler. Jak wyglądają te igrzyska na archiwalnych zdjęciach i filmach? Kim był Jesse Owens? Jaki był przebieg berlińskich igrzysk? O tym przeczytasz w poniższych artykułach.

Ważne nowożytne Igrzyska Olimpijskie

Wiele z nowożytnych igrzysk olimpijskich przeszło do zbiorowej pamięci niestety nie ze względu na osiągnięcia sportowców. Jak doszło do ataku terrorystycznego na igrzyskach olimpijskich w Monachium? Jak bardzo to wydarzenie wstrząsnęło światem? Dlaczego Igrzyska w Chinach były tak kontrowersyjne? Rozważania na temat tych problemów przeczytasz w poniższych tekstach.

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

Polecamy e-booka Łukasza Jabłońskiego pt. „Sportowa Warszawa przed I wojną światową”:

Łukasz Jabłoński
„Sportowa Warszawa przed I wojną światową”
cena:
Wydawca:
PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron:
98
Format ebooków:
PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN:
978-83-65156-15-0
REKLAMA
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora

Zamów newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać przegląd najciekawszych tekstów prosto do skrzynki mailowej. Tylko wartościowe treści. Za darmo.
Zamawiając newsletter, wyrażasz zgodę na użycie adresu e-mail w celu świadczenia usługi. Usługę możesz w każdej chwili anulować, instrukcję znajdziesz w newsletterze.
© 2001-2023 Promohistoria. Wszelkie prawa zastrzeżone