Autor: Redakcja
Tagi: Ciekawostki i rocznice, Historia sportu, Ujęcia przekrojowe
Opublikowany: 2014-02-23 22:56
Licencja: wolna licencja

Igrzyska Olimpijskie - historia i polscy Olimpijczycy

Nowożytne letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie rozpalają emocje kibiców od lat. Jaka jest historia igrzysk olimpijskich, także tych starożytnych? Jakie sukcesy odnosili polscy olimpijczycy, kim byli sławni olimpijscy medaliści? Między innymi tego o Igrzyskach Olimpijskich dowiecie się z naszych artykułów.
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie - historia

Historia igrzysk olimpijskich jest równie długa jak historia sportu. Jaka jest historia igrzysk starożytnych? Jak z kolei wyglądało odrodzenie igrzysk i pierwsze igrzyska nowożytne? Jaka jest historia Pierre'a de Coubertin – ojca nowożytnych igrzysk olimpijskich? O tym wszystkim przeczytasz w poniższych artykułach.

Polscy olimpijczycy - sukcesy

Reprezentanci Polski występują na igrzyskach olimpijskich już od 1924 roku. Jaka jest historia ich startów? Jak wyglądają sukcesy polskich sportowców zachowane na archiwalnych filmach? Kim był Janusz Kusociński – fenomen światowych bieżni? O tym piszemy w poniższych tekstach.

Polacy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

Jakie sukcesy osiągali Polacy na zimowych igrzyskach olimpijskich? Jaka jest historia skoków narciarskich i olimpijskich sukcesów Polaków w tej dyscyplinie? Jak wyglądają sukcesy polskich sportowców zachowane na archiwalnych filmach? O tym piszemy w poniższych tekstach.

Berlin 1936 - Hitler i Igrzyska Olimpijskie

Igrzyska Olimpijskie w Berlinie w 1936 roku przyniosły wiele kontrowersji ze względu na to, że w tym czasie Niemcami rządził Adolf Hitler. Jak wyglądają te igrzyska na archiwalnych zdjęciach i filmach? Kim był Jesse Owens? Jaki był przebieg berlińskich igrzysk? O tym przeczytasz w poniższych artykułach.

Ważne nowożytne Igrzyska Olimpijskie

Wiele z nowożytnych igrzysk olimpijskich przeszło do zbiorowej pamięci niestety nie ze względu na osiągnięcia sportowców. Jak doszło do ataku terrorystycznego na igrzyskach olimpijskich w Monachium? Jak bardzo to wydarzenie wstrząsnęło światem? Dlaczego Igrzyska w Chinach były tak kontrowersyjne? Rozważania na temat tych problemów przeczytasz w poniższych tekstach.

Zobacz też: Tematy Histmag.org - jeśli nie wiesz od czego zacząć!

Polecamy e-booka Łukasza Jabłońskiego pt. „Sportowa Warszawa przed I wojną światową”:

Łukasz Jabłoński
„Sportowa Warszawa przed I wojną światową”
Wydawca: PROMOHISTORIA [Histmag.org]
Liczba stron: 98
Format ebooków: PDF, EPUB, MOBI (bez DRM i innych zabezpieczeń)
ISBN: 978-83-65156-15-0
REKLAMA
Śledź nas!
Komentarze

O autorze
Redakcja
Redakcja Histmag.org

Wszystkie teksty autora
Pierwszy polski portal historyczny
ISSN: 1896-8651
Wydawca portalu
Michał Świgoń PROMOHISTORIA
ul. Koźmiana 2/89
01-606 Warszawa
NIP 626-281-54-56
Numer konta: PL 33 1140 2004 0000 3802 7410 0716
Patronaty
Jak uzyskać patronat
Kontakt z redakcją
Mateusz Balcerkiewicz
redaktor naczelny
Reklamuj się u nas
Oferta reklamowa
Konkursy
Nasze konkursy